Inaguracyjny remis z Chelsea w Women’s Super League

manutd.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

W niedzielne popołudnie ruszyła pierwsza kolejka rozgrywek WSL, w której kobiecy zespół Manchesteru United podjął na własnym obiekcie drużynę Chelsea. Spotkanie odbyło się bez publiczności.

Chelsea F.C. Women pod wodzą Emmy Hayes wyszło na prowadzenie w 25 minucie meczu. Bramkę zdobyła Samantha Kerr po podaniu Francesci Kirby. Piłkarki z Londynu nie odpuszczały i regularnie bombardowały bramkę Mary Earps.

Angielska golkiperka do końca spotkania wyłapywała jednak każdą piłkę, jaka posłana została w światło bramki. W 79 minucie piłkarki United pomknęły skrzydłem, a Jackie Groenen, pokonawszy z piłką kilkadziesiąt metrów, wystawiła piłkę Leah Galton. 26-latka nie pomyliła się z bliska i wyrównała wynik na tablicy.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i po pierwszej kolejce Manchester United zajmuje 8. miejsce w tabeli. Spotkanie z Chelsea było debiutem nowej zawodniczki „Czerwonych Diablic”, Ony Battle, która rozegrała 74 minuty meczu.

Zespół Casey Stoney zmierzy się w następnej kolejce Women’s Super League już 13 września. „Czerwone Diablice” zagrają z Birmingham, które przegrało swój mecz z Brighton.

Manchester United – Chelsea 1:1 (Galton 79′ – Kerr 25′)

Skład Manchesteru United: Earps – Smith, M.Turner, McManus, Batlle (Okvist 74′) – Ladd, Zelem (kapitan) – Hanson (Groenen 53′), Toone, Galton – Ross (James 60′)
Niewykorzystane zmiany: Ramsey, A. Turner

Skład Chelsea: Telford – Mjelde, Bright, Eriksson (kapitan), Andersson (Carter 80′) – Leupolz, Ingle, Ji (Cuthbert 58′) – Kirby, Kerr (England 66′), Reiten (Harder 80′)
Niewykorzystane zmiany: Orman, Blundell, Fleming, Charles, Spence

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze