Oficjalnie: Quinton Fortune odchodzi z Manchesteru United

manutd.com Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował, że dotychczasowy asystent Neila Wooda w zespole U-23, Quinton Fortune, przenosi się do grającego w Championship Reading, gdzie będzie częścią sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. 43-latek pracował na Old Trafford od lipca poprzedniego roku.

Quinton Fortune w Manchesterze United po raz pierwszy pojawił się w 1999 roku. W ciągu następnych siedmiu lat w barwach ”Czerwonych Diabłów” wystąpił 126 razy, po czym przeszedł do Boltonu. Na Old Trafford wrócił w 2012 roku i rozpoczął kursy w celu uzyskania uprawnień trenerskich. W lipcu 2019 roku został asystentem trenera w zespole U-23, Neila Wooda.

Ostatni sezon był udany dla młodzieżowego zespołu Man Utd, który wywalczył awans do pierwszej dywizji rozgrywek Premier League 2. Drużyna Neila Wooda zakończyła zmagania na drugim miejscu, za West Hamem po tym, jak sezon, z uwagi na pandemię koronawirusa, został przedwcześnie zakończony.

– Wszyscy w klubie życzą Quintonowi wszystkiego najlepszego w jego nowej roli – wyznał szef Akademii, Nick Cox. – Wszyscy nasi trenerzy, a także zawodnicy, wkładają wielki wkład w rozwój naszej Akademii. Ten ruch jest przykładem, jakiego postępu można dokonać w ramach naszego systemu.

– Awans zespołu U-23 do wyższej dywizji był wielkim osiągnięciem Neila Wooda, ale także jego asystentów i trenerów. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Quintonowi za jego rolę w tym sukcesie.

– Mamy szczęście, że na tym etapie rozwoju w zawodowej piłce mamy skład świetnych trenerów, którzy są gotowi przyjąć na swoje barki zwiększony zakres obowiązków. Będą pracować razem, aby wesprzeć zespół. Chcemy kontynuować nasz rozwój w oparciu o fakt, że w poprzednim sezonie w pierwszej drużynie zadebiutowało ośmiu absolwentów naszej Akademii.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze