Dwa nowe wzmocnienia „Czerwonych Diablic”

manutd.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Kobiecy zespół Manchesteru United rozpoczął już swoje starania ligowe i w pierwszej kolejce zremisował z obrończyniami tytułu, piłkarkami londyńskiej Chelsea. Drużyna Casey Stoney jest jednak bardzo aktywna na rynku transferowym i do jej szeregów dołączyły od tamtej pory dwie ciekawe piłkarki – Christen Press i Tobin Heath.

Obie piłkarki są panującymi Mistrzyniami Świata, a ich transfery ogłoszono w odstępie kilku godzin. Tobin Heath opuściła zespół Portland Thorns po siedmiu latach i podpisała kontrakt z Manchesterem United ważny do końca sezonu 2020/21.

32-letnia piłkarka wystąpiła dla kadry Stanów Zjednoczonych 168 razy i w tym czasie dwukrotnie sięgała po Mistrzostwo Świata i tyle samo razy po olimpijskie złoto. Zawodniczka była również nominowana do Złotej Piłki za rok 2019.

Jej rodaczka, druga z nowych piłkarek Manchesteru United, czyli Christen Press przychodzi do Manchesteru z Utah Royals. 31-letnia napastniczka również podpisała umowę z klubem z United, na mocy której będzie zawodniczką klubu przez przynajmniej jeden sezon.

Zawodniczka ma na koncie 138 występów w barwach narodowych, a także 58 bramek w nich strzelonych. – Jestem naprawdę podekscytowana dołączeniem do Manchesteru United w tym sezonie. Jestem wdzięczna, że mam szansę grać dla tak elitarnego klubu i bardziej niż gotowa, by wrócić na boisko – mówiła Press.

Millie Turner z nowym kontraktem

Nowy kontrakt z klubem podpisała 50-krotna reprezentantka Manchesteru United – Millie Turner. Angielka zostanie w zespole Casey Stoney aż do końca sezonu 2021/22 i ma w umowie zapis o możliwości przedłużenia jej o kolejny rok. 24-letnia obrończyni dołączyła do Manchesteru United w 2018 i jest pierwszą piłkarką w historii klubu, która dobiła do pułapu 50 występów w jego barwach.

Turner jest też jedną z czterech zawodniczek Manchesteru United (obok Abbie McManus, Elli Toone i Katie Zelem), które zostały powołane przez Phila Neville’a do kadry Anglii. Dla Turner będzie to szansa na debiut w seniorskiej reprezentacji kraju.

Mollie Green rozwiązuje kontrakt z Manchesterem United

Za obustronną zgodą rozwiązano kontrakt z klubem 23-letniej Mollie Green. Obrończyni wystąpiła dla United 29 razy. Od stycznia zawodniczka przebywała na wypożyczeniu w Sheffield United, a praktycznie od razu po rozwiązaniu kontraktu z Manchesterem United przeniosła się do Birmingham City.

Bramkarka Fran Bentley wypożyczona do Blackburn Rovers Ladies

Dziś 19-letnia bramkarka zadebiutowała w zespole United w bardzo młodym wieku, bo jeszcze w sezonie 2018/19, czyli w kampanii, w której piłkarki z Manchesteru United wygrały Championship. Niestety przez znaczną część sezonu 2019/20 była nieobecna ze względu na kontuzje. Blackburn awansowało w poprzednim sezonie do Championship i Bentley będzie miała szansę wrócić do formy w zespole z niższej klasy rozgrywkowej.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze