Manchester United przegrywa 0:1 w meczu towarzyskim z Aston Villą

manutd.com Damian Domitrz

Manchester United przegrał 0:1 swój jedyny sparing przed sezonem ligowym 2020/2021 z Aston Villą. Ole Gunnar Solskjaer wystawił do gry mocno eksperymentalny skład.

Norweski szkoleniowiec nie skorzystał z usług kluczowych graczy pierwszego zespołu. W zamian pozwolił niektórym piłkarzom zanotować debiut w seniorskiej drużynie „Czerwonych Diabłów”.

Po raz pierwszy na murawie w koszulce Manchesteru United pojawił się Donny van de Beek oraz Dean Henderson, który wrócił z dwuletniego wypożyczenia z Sheffield United. Młody napastnik Anthony Elanga był jednym z rezerwowych wykorzystanych w drugiej  połowie. Solskjaer podarował również kilkadziesiąt minut Ethanowi Galbraithowi oraz Tedenowi Mengiemu.

Mecz na Villa Park rozpoczął się dosyć spokojnie. Pierwsze zagrożenie pojawiło się w 15. minucie meczu, kiedy z rzutu wolnego piłkę uderzał Conor Hourihane. Po dobrej pracy Scotta McTominaya oraz Van de Beeka, świetną sytuację wypracował Daniel James. Walijczyk posłał niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne, ale żaden z piłkarzy United nie doszedł do piłki.

Gola dla Aston Villi zapoczątkował Jack Grealish. 24-latek przerzucił piłkę do Trezegueta, który dorzucił ją wprost na głowę Olliego Watkinsa i piłkarz „The Villains” wpakował futbolówkę do siatki Deana Hendersona.

Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera mieli zastrzeżenia co do prawidłowości zdobytej bramki. Chwilę wcześniej Daniel James wparował w pole karne i został wywrócony przez Ezriego Konsę, ale sędzia Lee Mason nie dostrzegł złamania przepisów.

Klub z Old Trafford po stracie gola próbował zakładać pressing na swoich rywalach. Bliski strzelenia bramki wyrównującej był Jessie Lingard po tym, jak zgrabnie rozegrał dwójkową akcję z Odionem Ighalo. Nigeryjski napastnik miał spore zarzuty do sędziego, kiedy ten nie podyktował na nim rzutu karnego.

Tuż po 30 minutach meczu Watkins był bliski podwyższenia prowadzenia Aston Villi, ale nieznacznie minął się ze świetnym dośrodkowaniem Jacka Grealisha.

Najgroźniejszym piłkarzem po stronie „Czerwonych Diabłów” bez dwóch zdań był Jesse Lingard. Po jego próbach na wysokości zadania stawał jednak bramkarz Jed Steer.

Manchester United zakończył pierwszą połowę z mocnym akcentem. Niestety starania zespołu Solskjaera nie przyniosły gola wyrównującego. Swoje szanse mieli Ighalo, Maguire oraz James, ale za każdym razem zatrzymywała ich defensywa „The Villains”.

Ostatnią okazję do wyrównania w pierwszej części meczu miał Jesse Lingard, który oddał strzał na bramkę Steera, ale golkiper klubu z Villa Park raz jeszcze zanotował udaną interwencję.

Druga połowa okazała się bardziej szorstka. Po obu stronach zauważalne były braki kondycyjne. W drugiej części spotkania motorem napędowym akcji „Czerwonych Diabłów” był Daniel James. Walijczyk wielokrotnie posyłał niebezpieczne wrzutki w pole karne rywala oraz trafił w boczną siatkę w 64. minucie meczu .

Aston Villa nie zdoła zaś stworzyć żadnych okazji, choć znacznie częściej znajdowała się przy piłce i wywierała nieustanną presję na niezgranej drużynie norweskiego szkoleniowca.

Po godzinie gry obaj menedżerowie posłali do gry zmienników. Najbardziej obiecującą szansę miał Marcus Rashford, ale jego strzał ze skraju pola karnego minął bramkę przeciwnika.

Nowy transfer klubu z Old Trafford, Van de Beek, zaliczył solidny debiut, pokazując dobre zrozumienie z partnerami oraz wiele technicznych zagrań, które miejmy nadzieję, zaprezentuje również w trakcie kampanii ligowej.

Ostatnią sytuację w meczu wykreował Jesse Lingard, który był bliski zaskoczenia bramkarza rywali próbą lobu z 35. metrów. Golkiper w samą porę uratował swój zespół przed utratą gola.

Aston Villa: Jed Steer – Matty Cash (El Mohamady 71), Ezri Konsa, Tyrone Mings, Matthew Targett – Conor Hourihane, Douglas Luiz, John McGinn – Trezeguet (Jota 76), Watkins (strzelec gola) (Samatta 66), Jack Grealish

Man Utd: Dean Henderson (Lee Grant 75) – Diogo Dalot (Williams 70), Timothy Fosu-Mensah, Harry Maguire, Luke Shaw – Scott McTominay (Ethan Galbraith 45), Donny van de Beek – Jesse Lingard, Marcus Rashford (Anthony Elanga 75), Daniel James – Odion Ighalo (Teden Mengi 61)