Raport z Hiszpanii: Man United obserwuje serbskiego pomocnika Valencii

The Sun, Twitter Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ponoć monitoruje sytuację Urosa Racicia, pomocnika Valencii. Jednak według doniesień hiszpańskich źródeł, żadna oferta nie została złożona, wbrew temu co donosił dziennik „The Sun”.

Jak informował angielski dziennik, „Czerwone Diabły” miały zaoferować za Serba 28 milionów funtów, co miało pokryć się z kłopotami finansowymi Valencii w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Hector Gomes, dobrze zorientowany w sprawach Valencii dziennikarz, przyznał że zainteresowanie angielskiego klubu jest prawdziwe, jednak żadna oferta za 22-latka nie została jeszcze złożona. Zwraca uwagę, że w kontrakcie pomocnika Valencii widnieje klauzula wykupu o wartości 92 milionów funtów.

– Obóz Racicia potwierdza zainteresowanie ze strony Manchesteru United, jednak nie została złożona oferta w wysokości 30 milionów euro. Zobaczymy, czy faktycznie pojawi się jakaś oficjalna oferta, czy też wszystko zakończy się na zainteresowaniu – napisał Gomes na Twitterze.

22-letni pomocnik opisywany jest jako gracz „box-to-box”, który wnosi do zespołu umiejętności defensywne i niezmordowaną etykę pracy. „The Sun” dodaje także, że potrafi oddać strzał obiema nogami, a jego piłkarskim idolem jest Paul Pogba.

Serbski zawodnik zaliczył klubowy debiut, wchodząc z ławki rezerwowych w trakcie wygranego 4-2 meczu ligowego przeciwko Levante, w trakcie otwierającej kolejki La Liga w niedzielę. Jednak od kiedy dołączył do Valencii w 2018 roku, nie potrafił wywalczyć dla siebie miejsca w pierwszym składzie.

Był wypożyczany do innych zespołów, w zeszłym sezonie reprezentując najpierw portugalskie Famalicao, a potem hiszpańskie Tenerife. Przybycie 22-latka na Old Trafford prawdopodobnie oznaczałoby konkurencję dla jego rodaka, Nemanji Maticia w już zatłoczonej linii pomocy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze