Rio Ferdinand: działania Man Utd na rynku transferowym są frustrujące

Daily Mail Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Rio Ferdinand skrytykował brak aktywności transferowej Manchesteru United w trakcie obecnego okienka transferowego. Były obrońca “Czerwonych Diabłów” wskazuje Chelsea jako przykład tego, że nie można szukać wymówek w odmiennych warunkach spowodowanych pandemią.

Jak do tej pory Manchesterowi United udało się pozyskać Donny’ego van de Beeka z Ajaksu za 40 milionów funtów. Jednak prawdopodobnie już wszyscy kibice są sfrustrowani nieudanymi próbami pozyskania Jadona Sancho z Borussii Dortmund.

W tym samym czasie Chelsea wydała już ponad 200 milionów funtów, pozyskując za nie między innymi Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen oraz Timo Wernera z RB Lipsk.

Według byłego obrońcy Manchesteru United przykład Franka Lamparda powinien uzmysłowić działaczom na Old Trafford, że można robić szybkie i dobre transfery. Ponagla on także „Czerwone Diabły” do działania, aby dokonać jeszcze czegoś przed zamknięciem okienka transferowego 5 października.

Frank [Lampard] sprawił, że pozyskiwanie nowych zawodników wygląda jak coś łatwego – powiedział Rio Ferdinand w trakcie występu na kanale youtube’owym Five.

– Różnica pomiędzy tym, jak Chelsea robi transfery, a powiedzmy, moim byłym klubem… W Londynie nie ma hałasu, ani problemów, po prostu bang – transfer. Trochę rozmów, bang – transfer. To jest frustrujące dla mnie i wszystkich kibiców Manchesteru United.

Ferdinand wskazuje zamieszanie związane z Jadonem Sancho jako przykład tego, jak nie powinno się robić transferów. Już dawno minął termin wyznaczony przez BVB na dokonanie tej transakcji.

20-latek pozostaje głównym celem transferowym dla „Czerwonych Diabłów”, jednak przedstawiciele klubu z Old Trafford nie potrafią się dogadać z niemieckim klubem w kwestii ceny za skrzydłowego. Ferdinand opisał to jako „frustrujące” doznanie i przekonuje, że Ed Woodward oraz Ole Gunnar Solskjaer powinni po prostu wyłożyć pieniądze na stół.

– O Sancho słyszymy od kilku miesięcy – mówił Ferdinand. – Sprawa wciąż nie została zamknięta, to frustrujące. Nie mówię, że to prosta praca, ale Chelsea pokazuje, że można, jeśli tylko wyłożysz pieniądze i wszystko zostanie załatwione w odpowiedni sposób.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze