Raport z wypożyczeń: przeciętne mecze Levitta, Chonga, Kovara i Garnera

własne Łukasz Pośpiech

Ubiegły tydzień przyniósł kolejne spotkania młodych „Czerwonych Diabłów”, którzy zdobywają doświadczenia poza Manchesterem United. Cały zestaw wypożyczonych z Old Trafford zawodników miał szansę, by pokazać, że warto przyglądać się ich rozwojowi.

Dylan Levitt – przeciw West Hamowi i Doncaster

Młodziutki Walijczyk miał we wtorek okazję pokazać swoje umiejętności podczas debiutu w zespole Charltonu Athletic. Wychowanek Manchesteru United wybiegł w wyjściowym składzie na boisko w meczu Carabao Cup przeciwko West Hamowi.

Na boisku spędził 90 minut, a spotkanie zakończyło się wygraną „Młotów” wynikiem 3:0. Levitt imponował opanowaniem, zaliczył jednak jedną poważną wpadkę. Po jego bezpańskim podaniu Charlton stracił piłkę, a po kilku sekundach Sebastian Haller wpakował ją do bramki, tym samym otwierając wynik.

Fani Charltonu oczywiście mieli powód do niezadowolenia, ale w obronie pomocnika stanął Lee Bowyer, który jest menedżerem londyńskiego klubu.

– Musimy być cierpliwi – mówił Bowyer. – To 19-letni chłopak, który dopiero przeniósł się na południe i to jego pierwsze wypożyczenie. To dobry piłkarz i widzieliśmy to po części tamtego wieczora.

– Stracił piłkę i oni strzelili – ale to się niestety zdarza w futbolu, szczególnie przeciwko zawodnikom Premier League. Widać różnicę, wygrali piłkę na naszej połowie i bang, bang, bang – gol. To poziom, z którym się mierzyliśmy. Czy zespół z League One by to nam zrobił? Może nie.

Levitt miał okazję na występ również w sobotę, ale przez pełne 90 siedział na ławce rezerwowych. Jego Charlton przegrał spotkanie ligowe z Doncaster Rovers rezultatem 1:3.

Tahith Chong

Holender po udanym okresie przygotowawczym i golu w debiucie w oficjalnym spotkaniu zapracował, by w sobotnim spotkaniu Werderu z Herthą Berlin wybiec na boisko od pierwszej minuty.

Nie pomógł jednak zbytnio swojej drużynie, która uległa zespołowi ze stolicy Niemiec 1:4. Chong został zdjęty z boiska w 63. minucie meczu. Skrzydłowy nie oddał w tym czasie strzału na bramkę i miał jedynie 30 kontaktów z futbolówką. Dwa razy zaliczył udany drybling i aż 13 piłek stracił. Mecz do zapomnienia zarówno dla niego, jak i dla reszty drużyny Werderu.

James Garner

Świeżo upieczony Najlepszy Piłkarz Rezerw ubiegłego sezonu Manchesteru United udał się na wypożyczenie do Watfordu i zadebiutował w jego barwach. W swoim pierwszym meczu w ekipie Vladimira Ivicia Garner zmierzył się z zespołem Sheffield Wednesday.

Anglik pojawił się na murawie w 72. minucie meczu, zdążył dwukrotnie faulować przeciwników i w 88. minucie zobaczył żółtą kartkę. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Matej Kovar

Golkiper wypożyczony do Swindon bezsprzecznie ma (również dzięki swoim kolegom z drużyny) całkiem sporo do zrobienia między słupkami. Sobotni mecz z Blackpool nie był wyjątkiem.

Tylko rozregulowane celowniki piłkarzy Blackpool przeszkodziły rzezi, jaka mogła mieć miejsce w tym meczu. Aż dziesięciokrotnie posyłali strzały daleko od bramki, trzykrotnie zatrzymał je Kovar, a dwa razy to Czech musiał wyjmować piłkę z siatki. Ostateczny wynik meczu to 2:0 dla Blackpool.