Dharmesh Sheth ze Sky Sports: MU puści Daniela Jamesa, jeżeli znajdzie dla niego zastępstwo

Sky Sports Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Reporter stacji Sky Sports, Dharmesh Sheth, odniósł się do ostatnich spekulacji łączących Daniela Jamesa z przenosinami do Leeds United. Zdaniem dziennikarza, Walijczyk może otrzymać zgodę na opuszczenie Old Trafford, ale pod warunkiem, że wcześniej klub zapewni sobie zastępstwo na jego miejsce.

– Podczas gdy Manchester United ma problem z pozbywaniem się piłkarzy, wygląda na to, że istnienie konkretne zainteresowanie Danielem Jamesem ze strony Leeds United – mówi Dharmesh Sheth.

– Czy klub z Old Trafford rozważy puszczenie Jamesa na wypożyczenie? Myślę, że ogólnie tak, ale problem polega na tym, że Walijczyk jest obecnie pierwszym wyborem w zakresie wsparcia po prawej stronie boiska dla Masona Greenwooda.

– To nas sprowadza znów do Jadona Sancho. Dlatego można mieć wątpliwości, czy United pozwoli odejść Jamesowi, nie pozyskując do składu Sancho ani żadnej alternatywy? Wydaje się, że tak się nie stanie, chyba że ostatecznie uda się sprowadzić na tę pozycję Anglika bądź inne zastępstwo.

– Fani United są coraz bardziej zaniepokojeni, ponieważ do końca okna transferowego zostało już tylko 12 dni. Sprzedaż piłkarzy okazuje się bardzo trudna dla Manchesteru United i da się wyczuć pewne zaskoczenie na Old Trafford, że klub nie otrzymuje odpowiednich ofert za niektórych swoich piłkarzy.

Chris Smalling wciąż trenuje indywidualnie, z dala od pierwszej drużyny, a Roma wciąż nie zaproponowała tyle, ile żądają za piłkarza w Manchesterze. Wiem za to, że chcą dobić targu z Romą, a sam piłkarz chce wrócić do Włoch. Jednak najważniejszy element – a więc cena sprzedaży zawodnika – na ten moment nie został jeszcze uzgodniony.

– Są też inni piłkarze, których United jest skłonny sprzedać. Sergio Romero z drugiego wyboru do gry w bramce stał się trzecim, a w stosunku do Jessego Lingarda, Phila Jonesa, Andreasa Pereiry i Marcosa Rojo, po prostu nie ma zainteresowania.

– United ma siłę finansową, aby oferować piłkarzom wysokie zarobki, ale ta postrzegana jako przewaga cecha, staje się wadą w momencie, gdy klub próbuje sprzedać swoich zawodników. W drużynie brakuje równowagi pod tym kątem. Jasnym jest jednak, że na Old Trafford chcą zmniejszyć liczebność bloku obronnego – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze