“The Times”: Everton rozważa pozyskanie Sergio Romero

The Times Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donoszą Paul Hirst i Paul Joyce z “The Times”, Everton rozważa w tym oknie transferowym pozyskanie Sergio Romero jako bramkarza, który nałożył by presję na obecny numer jeden w bramce “The Toffees”, Jordana Pickforda. Argentyńczyk ma być zainteresowany takim rozwiązaniem.

Pomiędzy klubami jak na razie nie są prowadzone żadne rozmowy, ale uważa się, że Everton już skontaktował się z pośrednikami w celu umówienia potencjalnego transferu 33-latka, który ma być chętny na opuszczenie Old Trafford.

Pickford nie ma w swoim klubie poważnej konkurencji. 20-letniemu Joao Virgini brakuje doświadczenia, a jedynym innym bramkarzem, którego ma u siebie Carlo Ancelotti jest Jonas Lossl, który jednak spędził drugą część minionego sezonu na wypożyczeniu w Huddersfield Town.

Z kolei Romero, który reprezentował barwy Argentyny 96 razy, do tej pory był zastępcą Davida de Gei w Manchesterze United. Jednak powrót na Old Trafford z dwuletniego wypożyczenia do Sheffield United Deana Hendersona sprawił, że 33-latek spadł w hierarchii Solskjaera na pozycję trzeciego bramkarza.

Marcel Brands, dyrektor sportowy Evertonu, zna się z Sergio Romero, bowiem w 2007 roku pozyskiwał golkipera do AZ Alkmaar, gdzie pełnił swego czasu podobną rolę.

Przy transferze tym trzeba będzie jednak pokonać kilka trudności. Manchester United ma oczekiwać za swojego golkipera 10 milionów funtów, co prawdopodobnie dla Evertonu jest za wysoką ceną, chyba że “The Toffees” uzbierają dodatkowe pieniądze ze sprzedaży swoich zawodników. Carlo Ancelotti przyznawał ostatnio, że ma zbyt duży skład, składający się z 31 graczy.

Kolejnym problemem jest to, że Romero nie jest chętny na obniżkę swojej pensji. Na Old Trafford Argentyńczyk zarabia 100 tysięcy funtów tygodniowo. Kontrakt ten obowiązuje do końca obecnego sezonu, ale Manchester United ma opcję jego przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Jest też wciąż możliwe, że “Czerwone Diabły” chcą zatrzymać u siebie Romero, aby dalej korzystać z 33-latka jako wsparcie dla De Gei, jeżeli Dean Henderson nie zdoła prześcignąć Hiszpana i nie stanie się pierwszym wyborem w bramce, przez co może udać się na kolejne wypożyczenie w styczniu.

Romero trafił na Old Trafford z Sampdorii w 2015 roku na zasadzie wolnego transferu. Argentyńczyk zaliczył 61 występów, w których zanotował 39 czystych kont, choć w większości były to mniej znaczące mecze pucharowe.

Ole Gunnar Solskjaer przyznał w zeszłym tygodniu, że Romero nie trenuje jeszcze z klubem, ponieważ dostał więcej wolnego. Norweg dodał jednak, że trudno będzie mu zatrzymać w klubie jednocześnie De Geę, Hendersona i Argentyńczyka.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze