Fabrizio Romano: Lazio rozmawia z Man Utd nt. transferu Andreasa Pereiry (aktualizacja – 28.09.2020)

Twitter sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazał dobrze zorientowany w rynku piłkarskim włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, Lazio zgłosiło się do Manchesteru United i rozpoczęło rozmowy ws. potencjalnego transferu Andreasa Pereiry.

Romano podkreśla jednak, że Brazylijczyk jest postrzegany przez sztab szkoleniowy Lazio jako “opcja” do wzmocnienia linii pomocy, a same rozmowy między stronami dopiero się rozpoczęły.

Wieści te potwierdza także inny wiarygodny włoski dziennikarz, Gianluca di Marzio, który twierdzi, że 24-latka w Rzymie mają postrzegać jako wsparcie dla Luisa Alberto w trakcie tego, zapowiadającego się na długi i wymagający, sezonu 2020/21.

Sam zawodnik prawdopodobnie byłby skłonny opuścić Old Trafford, bowiem w ostatnich miesiącach całkowicie wypadł z radaru Ole Gunnara Solskjaera. Brazylijczyk w trzech dotychczasowych meczach obecnego sezonu, nie znalazł się nawet w kadrze meczowej, także w meczu Carabao Cup z drugoligowym Luton Town. Transfer Donny’ego van de Beeka z Ajaksu tylko pogorszył sytuację 24-latka.

W lipcu 2019 roku Pereira podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United, choć jeszcze wtedy był zawodnikiem, z usług którego często korzystał Ole Gunnar Solskjaer. Na jego mocy, Brazylijczyk jest związany z ekipą z Old Trafford do czerwca 2023 roku, a do tego klub ma opcję przedłużenia tej umowy o kolejnych 12 miesięcy.

Aktualizacja – 28.09.2020 r., godz. 09:30

Jak przekazał dalej Fabrizio Romano, Lazio miało zaoferować Manchesterowi United wypożyczenie Brazylijczyka z opcją wykupu. Klub z Old Trafford ma być skłonny do akceptacji takiej opcji, ale wciąż nie osiągnięto jeszcze porozumienia ws. tego kto, a w zasadzie to w jakiej wysokości, będzie pokrywał obecną pensję 24-latka.

Aktualizacja – 28.09.2020 r., godz. 11:30

Z kolei zdaniem stacji Sky Sports, Lazio pracuje nad porozumieniem ws. wypożyczenia Andreasa Pereiry z opcją wykupu za 15 milionów euro. Do porozumienia wszystkich stron jeszcze nie doszło. Ponadto klub z Rzymu ponoć musi wcześniej sprzedać Felipe Caicedo, aby zrobić miejsca dla Brazylijczyka.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze