Lazio potwierdza, że Andreas Pereira na dniach zjawi się w Rzymie (aktualizacja – godz. 22:45)

gianlucadimarzio.com, Twitter sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Już wcześniej informowaliśmy, że Manchester United i Andreas Pereira prowadzą rozmowy z Lazio na temat warunków potencjalnych przenosin Brazylijczyka do Rzymu. Zdaje się, że te weszły w decydującą fazę i 24-latek najprawdopodobniej przyszły sezon spędzi w Serie A.

Jak podaje włoski dziennikarz, Gianluca di MarzioLazio jest już bliskie domknięcia transakcji związanej z sezonowym wypożyczeniem Andreasa Pereiry. Klub z Rzymu będzie miał też opcję wykupu pomocnika po kampanii 2020/21.

Menedżer Lazio, Simeone Inzaghi, poszukuje wzmocnień do linii swojej pomocy jeszcze przed zakończeniem obecnego okna transferowego, co nastąpi już 5 października. Zawodnik Manchesteru United ma pasować do profilu piłkarza, za którymi rozgląda się szkoleniowiec klubu z Rzymu.

O prowadzonych rozmowach w tej sprawie informuje także Jason Burt, dziennikarz “The Telegraph”, zdaniem którego “Czerwone Diabły” mają być otwarte na takie rozwiązanie, ale wymagają właśnie klauzuli, która pozwoliłaby wykupić zawodnika przez Lazio po sezonie.

Zdaniem stacji Sky Sports, Lazio miało zaproponować opcjonalne 15 milionów euro w przypadku transferu definitywnego 24-latka (niektóre włoskie źródła mówią nawet o 27 milionach euro) po okresie wypożyczenia. Przy czym klub z Rzymu musi też pozbyć się Felipe Caicedo, aby zrobić miejsce w składzie dla nowego nabytku.

Z kolei włoskie “Corriere dello Sport” twierdzi, że zawodnik ma pojawić się w Rzymie “w ciągu następnych kilku godzin”, gdzie przejdzie testy medyczne przed swoimi przenosinami do Lazio.

Aktualizacja – 28.09.2020 r., godz. 18:55

Dyrektor sportowy Lazio, Igli Tare, potwierdził w rozmowie z TuttoMercatoWeb, że w najbliższych dniach Andreas Pereira powinien pojawić się w Rzymie.

Pereira przybędzie tutaj za dwa bądź trzy dni – mówił Tare.

W sprawie potencjalnego transferu Pereiry na Stadio Olimpico wypowiedział się również menedżer klubu z Rzymu, Simeone Inzaghi.

– Znam go, to utalentowany piłkarz, który może nam bardzo pomóc. Nie chcę jednak zbyt dużo mówić na temat piłkarzy, których jeszcze nie pozyskaliśmy. Mamy jednak szczęście, że mamy w klubie Tare, który wie, co robić. Zobaczymy czy do nas dołączy czy też nie – mówił Włoch.

Aktualizacja – 28.09.2020 r., godz. 22:45

Jak przekazuje Fabrizio Romano, w sprawie wypożyczenia Andreasa Pereiry do Lazio ustalane są ostatnie szczegóły w kwestii wynagrodzenia piłkarza i tego kto oraz w jakiej wysokości będzie je pokrywał podczas gry Brazylijczyka w Serie A. Pełne porozumienie ma być blisko.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze