Fabrizio Romano: pełne porozumienie ws. Pereiry, Roma wraca po Smallinga, Milan pyta o Dalota

ES, The Guardian, Twitter sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Do końca letniego okna transferowego pozostał niespełna tydzień, więc na piłkarskim rynku robi się gorąco. Coraz więcej informacji dociera do nas z Włoch, gdzie w ciągu najbliższych dni trafić może nawet trzech zawodników “Czerwonych Diabłów”.

Fabrizio Romano przekazuje słynne “here we go” w kwestii wypożyczenia Andreasa Pereiry do Lazio. Wszystkie strony osiągnęły już pełne porozumienie. Oba kluby będą dzielić się w kwestii pokrywania wynagrodzenia Brazylijczyka w sezonie 2020/21, przy czym to Włosi mają płacić “więcej niż połowę”. Ekipa z Rzymu zapewniła sobie opcję wykupu 24-latka za 27 milionów euro. Do pełnej formalizacji wypożyczenia brakuje już tylko testów medycznych zawodnika, które odbędą się w tym tygodniu.

Włoski dziennikarz przekazuje dalej, że AS Roma wróci lada dzień z nową ofertą za Chrisa Smallinga. Kolejny klub z Rzymu ma być zdeterminowany do pozyskania piłkarza Manchesteru United. Obrońca spędził na Stadio Olimpico poprzedni sezon na zasadzie wypożyczenia i spisał się na tle dobrze, że klub ten chce pozyskać 30-latka na stałe. Sam zawodnik ma naciskać na transfer i chce wrócić do Włoch.

To nie koniec doniesień z Włoch. Fabrizio Romano informuje, że kolejny klub z Włoch zwrócił się do Manchesteru United z zapytaniem o jeszcze jednego zawodnika “Czerwonych Diabłów”. AC Milan ma być zainteresowany wypożyczeniem Diogo Dalota z opcją wykupu. Tymczasem klub z Old Trafford chciałby dokonać w przypadku Portugalczyka transakcji z transferem definitywnym. Na ten moment nie ma porozumienia między stronami.

W ramach ciekawostki można dodać, że Joshua King, który jeszcze w styczniu był bliski powrotu do Manchesteru United, może w obecnym oknie transferowym przenieść się do Włoch. Ekipa Torino rozmawia z Bournemouth ws. pozyskania norweskiego napastnika.

Jak z kolei twierdzi dziennikarz “Evening Standard”, James Robson, potencjalne odejście Andreasa Pereiry może zapoczątkować liczny eksodus piłkarzy Manchesteru United w ostatnim tygodniu okna transferowego. Solskjaer miał dać jasno do zrozumienia, którzy piłkarze nie są w jego planach na przyszłość.

Robson wskazuje, że do 5 października odejść może łącznie nawet siedmiu “Czerwonych Diabłów”. Oprócz Andreasa Pereiry, na wylocie jest trójka środkowych obrońców – Chris Smalling, Marcos Rojo i Phil Jones. Do nich dołączyć może Diogo Dalot, który także nie pojawia się nawet w kadrze meczowej pierwszej drużyny. Sergio Romero nie chce z kolei być w klubie bramkarzem numer 3.

Wciąż też niepewna pozostaje sytuacja Jessego Lingarda, ale ta jest bardziej “wrażliwa” niż wymienionych wyżej piłkarzy. Solskjaer ma mieć po cichu nadzieję, że Anglik będzie w stanie odzyskać formę i odwrócić swoją sytuację w klubie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze