Sky Sports: Man Utd z oficjalną ofertą 100 mln euro za Sancho. Część mediów zaprzecza i podaje Dembele jako alternatywę.

Sky Sports, Twitter Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United złożył oficjalną ofertę opiewającą na 91,3 milionów funtów (100 milionów euro) za Jadona Sancho, która jednak miała szybko zostać odrzucona przez Borussię Dortmund – donosi Sky Sports.

Jak dalej przekazuje brytyjska stacja, propozycja „Czerwonych Diabłów” miała opiewać na 73 miliony funtów, a wraz z zawartymi w niej bonusami kwota ta mogła wzrosnąć do 91,3 milionów funtów. Propozycja ta była jednak daleka od oczekiwań Borussii Dortmund, która cały czas ma stać przy swoim i żądać za Jadona Sancho 108 milionów funtów, dlatego też została odrzucona.

Sancho nie wyleciał wraz z kadrą BVB na zaplanowany na środę mecz o superpuchar Niemiec z Bayernem Monachium ze względu na „infekcję dróg oddechowych”. Przy czym ostatnio przeprowadzony u zawodnika test na obecność Covid-19 dał wynik negatywny.

Cały świat piłkarski przez ten tydzień oczekiwał oferty „Czerwonych Diabłów” za Jadona Sancho, lecz według pierwszych przesłanek Anglik nie opuści BVB w tym okienku. Kapitan drużyny z Dortmundu, Marco Reus, w wywiadzie dla Sky Germany stwierdził, że 20-latek zostanie w niemieckim klubie na kolejny rok.

Informacje przekazane przez Sky Sports zostały szybko poddane pod weryfikację przez najbardziej wiarygodnych dziennikarzy. Redaktor The Athletic, David Ornstein, zaprzeczył doniesieniom brytyjskiej stacji jakoby Manchester United złożył bezpośrednio do klubu z Dortmundu ofertę za Jadona Sancho. Dziennikarz podaje, że włodarze „Czerwonych Diabłów” w ramach alternatywy rozmawiają z Barceloną ws. ewentualnego wypożyczenia Ousmane’a Dembele.

Po zbadaniu bliżej informacji ze strony Sky Sports, Fabrizio Romano przekazał z kolei, że ludzie z otoczenia samego zawodnika mieli zaprzeczyć jakoby klub z Old Trafford złożył oficjalną ofertę. Manchester United ma być gotowy zaproponować 90 milionów euro za piłkarza, ale Borussia Dortmund odrzuci taką ofertę, bo niezmiennie oczekuje o 30 milionów euro więcej.

Romano również informuje, że klub z Old Trafford rozważa alternatywne opcje. Sancho ma być głównym celem „Czerwonych Diabłów”, tak samo jako było to z Bruno Fernandesem zeszłego lata. Pod rozważanie ma być brany Ousmane Dembele, ale tylko w formie wypożyczenia. Sam zawodnik nie chce jednak opuszczać Barcelony, a klub z Camp Nou tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy miał odrzucić oferty z Liverpoolu i Juventusu.

Doniesieniom Sky Sports ws. oferty Manchesteru United za Jadona Sancho zaprzecza także norweski dziennikarz, Jan Aage Fjortoft. Romano dodaje, że kluby wciąż prowadzą rozmowy, ale nic w sprawie transfery Anglika jak do tej pory się nie zmieniło.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze