Fabrizio Romano: Man Utd rozpoczął oficjalne rozmowy z Barceloną ws. Ousmane’a Dembele

Twitter, Instagram Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Dobrze zorientowany w transferowym rynku piłkarskim dziennikarz, Fabrizio Romano, potwierdza wcześniejsze doniesienia części mediów mówiące o tym, że Manchester United rozmawia z Barceloną ws. pozyskania Ousmane’a Dembele.

Jak przekazuje włoski dziennikarz, Manchester United miał rozpocząć oficjalne rozmowy z Barceloną ws. francuskiego skrzydłowego. Przy czym klub z Old Trafford ma być zainteresowany jedynie wypożyczeniem piłkarza i nie ma szans, aby pojawiła się oferta transferu definitywnego.

Z kolei klub z Camp Nou jest skłonny rozstać się z Dembele, ale chciałby to zrobić nie tymczasowo, a już na dobre. Barcelona ma w tej sprawie negocjować z klubem z Old Trafford. Jeżeli Francuz odejdzie, to Hiszpanie ponownie spróbują pozyskać Memphisa Depaya z Olympique Lyon, który ma być głównym celem menedżera “Dumy Katalonii”, Ronalda Koemana. Indywidualne warunki tych przenosin miały zostać już uzgodnione kilka tygodni temu.

Jak dalej przekazuje Romano, Manchester United wciąż postrzega Jadona Sancho jako swój pierwszy wybór do wzmocnienia prawego skrzydła, ale negocjacje z Borussią Dortmund miały utknąć w martwym punkcie. Niemiecki klub nie zaakceptuje oferty na kwotę 90 czy 100 milionów euro. Chce 120 milionów euro albo nici z umowy.

Manchester United miał też skontaktować się z agentem Dembele i wkłada dużo wysiłku w to, aby przekonać piłkarza, który już wcześniej odrzucił oferty z Juventusu  oraz Liverpoolu i oznajmił, że chce zostać w Barcelonie, żeby zmienił zdanie i zdecydował się opuścić Camp Nou.

https://www.instagram.com/p/CFxX1wWovKE/?igshid=aplfb9ctklu7

Romano przekazuje również, że wszystkie dokumenty pomiędzy Lazio i Manchesterem United ws. sezonowego wypożyczenia Andreasa Pereiry z opcją wykupu (za 27 milionów euro), zostały już podpisane.

Ponadto włoski dziennikarz informuje, że w ciągu dwóch najbliższych dni AS Roma powinna złożyć nową ofertę ws. Chrisa Smallinga. Sam zawodnik chce opuścić Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze