Di Marzio i Romano: AC Milan bliski wypożyczenia Diogo Dalota (aktualizacja)

gianlucadimarzio.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podali zgodnie wiarygodni włoscy dziennikarze, Gianluca di Marzio oraz Fabrizio Romano, AC Milan ma być bliski pozyskania na zasadzie wypożyczenia prawego obrońcy Manchesteru United, Diogo Dalota.

Wcześniej mówiło się w mediach o tym, że władze “Czerwonych Diabłów” są zainteresowane jedynie sprzedażą Portugalczyka, ale miała nastąpić zmiana w podejściu i teraz 21-latek miałby udać się do Mediolanu na zasadzie wypożyczenia. Przy czym Milan nie będzie miał opcji wykupu i były zawodnik FC Porto miałby wrócić na Old Trafford w czerwcu przyszłego roku.

Rozmowy ws. wypożyczenia Diogo Dalota mają już znajdować się na finałowym etapie. Na tej samej zasadzie Portugalczyka chciała pozyskać także Roma, ale wygląda na to, że to Milan wygrał tę batalię o piłkarza Manchesteru United.

W piątek miały także odbyć się kluczowe rozmowy ws. transferu definitywnego Chrisa Smallinga do AS Romy, o czym informował Gianluca di Marzio. Jak jednak przekazał włoski dziennikarz, nie miały one pójść zgodnie z planem i obecnie panuje pesymizm w kwestii tego, czy uda się zawiązać tę transakcję przed poniedziałkowym deadlinem dla dokonywania transakcji międzynarodowych z udziałem piłkarzy. Negocjacje nie zostały jednak zerwane, ale miały napotkać na dodatkowe trudności.

Aktualizacja – 02.10.2020 r. godz. 23:30

Jak przekazał Gianluca di Marzio, Diogo Dalot w sobotę uda się do Włoch na testy medyczne przed swoimi przenosinami do Milanu. Manchester United miał dać zielone światło na wypożyczenie zawodnika.

Także Fabrizio Romano potwierdził, że Diogo Dalot przeniesie się do Milanu. Jak dodaje włoski dziennikarz, wypożyczenie to nie ma opcji wykupu, bowiem Manchester United żądał wpisania w niej kwoty 30 milionów euro, a dodatkowo Roma naciskała też na ten transfer. Piłkarz w sobotę uda się do Mediolanu na testy medyczne.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze