Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Tottenhamem: klub zna moje zdanie w kwestii transferów

Źródło:manutd.com

Ole Gunnar Solskjaer spotkał się w piątek przed południem z dziennikarzami na wideokonferencji prasowej, poprzedzającej nadchodzące niedzielne starcie ligowe z Tottenhamem. Norweg będzie miał okazję po raz trzeci zmierzyć się z byłym menedżerem klubu z Old Trafford, Jose Mourinho. Jak na razie Solskjaer raz był górą w tych pojedynkach, a raz padł remis.

KONFERENCJA PRASOWA OLE GUNNARA SOLSKJAERA PRZED MECZEM Z TOTTENHAMEM HOTSPUR

Uzyskaliście dobry wynik w ostatnim meczu z Brighton. Jak ważnym jest to, że zaczynasz dostrzegać poprawę w grze drużyny, mając w perspektywie niedzielny mecz?

– Wynik meczu zawsze jest konsekwencją tego, ile siebie włożysz w dany występ. Im bardziej poprawiamy naszą grę, tym większe są nasze szanse na zwyciężanie w kolejnych meczach. Piłkarze są już w coraz lepszej kondycji fizycznej, wykazują się większą energicznością i są silniejsi, choć trzeba mieć na uwadze, że jesteśmy kilka spotkań rozegranych mniej za innymi ekipami. Mamy jednak nadzieję na poprawę naszej gry i potrzebujemy jej, w szczególności w meczach ligowych.

Biorąc pod uwagę to, że straciliście już pięć goli w lidze w tym sezonie, jak duże obawy masz w związku z koniecznością mierzenia się z Harrym Kane’em, który już strzelił sześć goli dla Tottenhamu we wszystkich rozgrywkach?

– Myślę, że każdy trener przygotowuje się naprawdę dobrze do meczu z drużyną o takiej jakości, która posiada w swoim składzie Harry’ego Kane’a. Harry jest jednym z najlepszych napastników na świecie i po prostu cieszymy się, że znów jest zdrowy po kontuzji, jaką miał w ubiegłym sezonie. Postaramy się jednak uciszyć go na boisku. Mamy do dyspozycji Harry’ego Maguire’a, który wraca do gry po małym stłuczeniu w meczu ligowym. Wszystko już z nim w porządku. Wyczekuje już starcia ze swoim kolegą z reprezentacji.

Myślę, że wiesz już wszystko na temat poniedziałkowego deadline’u dotyczącego przeprowadzania transferów. Wiem też, że nie będziesz z nami rozmawiał na temat innych drużyn czy zawodników z innych klubów. Mam jednak pytanie na temat tego, jak bardzo przekonany jesteś, że jeszcze zobaczymy jakąś nową twarz, a może nawet twarze, które wzmocnią wasz zespół?

– Cóż, nie mam zamiaru wchodzisz teraz w szczegóły okna transferowego. Cała moja uwaga jest obecnie skupiona oczywiście na niedzielnym meczu. Wiem, że klub zawsze ciężko pracuje nad tym, aby wzmocnić skład. Jeżeli coś się wydarzy – czy to w zakresie transferów do klubu jak i z klubu – damy wam znać.

Zauważalne było w tym tygodniu, że pomiędzy tobą i Jose Mourinho doszło do takiej małej wymiany zdań w mediach. On wypominał ci tę wygraną z Brighton po końcowym gwizdku, a ty z kolei wspominałeś o ich awansie do dalszej fazy Carabao Cup bez konieczności rozgrywania meczu [Leyton Orient poddał mecz z Tottenhamem w 1/16 finału z uwagi na obawy dotyczące koronawirusa – przyp. red.]. Czerpiesz przyjemność z tej strony swojej pracy? Jose w szczególności lubi takie gierki. Uważasz to za coś całkiem zabawnego?

– Żyjemy obecnie w dziwnych czasach, więc należy wam się też trochę zabawy. To tylko kilka niewinnych komentarzy. Jose [Mourinho] to bardzo charyzmatyczny trener, a wy, media, lubicie z nim rozmawiać. Ja z kolei czerpie przyjemność z oglądania go. To urodzony zwycięzca. Osobiście nie należy do tych treneró, którzy jakość szczególnie wchodzą w te wszystkie gierki umysłowe. Mam do niego, jako trenera, ogromny szacunek za wszystkie jego wyniki i wszystko to, co dał piłce nożnej.

To będzie 95 mecz Manchesteru United, od kiedy zastąpiłeś go na stanowisku menedżera. Według ciebie, jaki progres zrobiliście od tamtego czasu?

– Cóż, nie jestem pewny, czy jestem najlepszą osobą, która może tutaj mówić o progresie czy też o tym, gdzie się znajdujemy. Od początku miałem swoją wizję na temat tego, co chcę tutaj zrobić i mam też wsparcie ze strony klubu, który podąża ze mną, za tym planem i tą wizją. Uważam jednak, że wszyscy się różnimy. Daliśmy młodym zawodnikom szanse, ale też pozwoliliśmy odejść wielu dobrym piłkarzom. To inni raczej mogą ocenić to i mówić na temat progresu. Osobiście czerpię przyjemność z pracy w tym środowisku.

Mason Greenwood został nie znalazł się tym razem w kadrze reprezentacji Anglii u Garetha Southgate’a. Co myślisz o tej decyzji? Zakładam, że cieszysz się, że będziesz miał go do dyspozycji w Carrington przez najbliższe tygodnie, ale czy myślisz, że został odpowiednio ukarany za swoje niedawne zachowanie?

– Wiecie…Mason [Greenwood] jest jednym z najlepszych przyszłych napastników reprezentacji Anglii i jestem pewny, że rozegra w kadrze narodowej wiele spotkań. To dla niego lekcja. Musi zreflektować się na temat tego, w jakim miejscu się obecnie znajduje, co musi zrobić i w jaki sposób ma dostać się do miejsca, w którym chce się znaleźć. Niedawno uciąłem sobie bardzo przyjemną pogawędkę z Garethem [Southgate’em] na temat naszych piłkarzy, na temat możliwości reprezentacji Anglii. Mówiłem już wcześniej, że na tym etapie sezonu, nasi piłkarze potrzebuję rozgrywania kolejnych spotkań, aby zyskiwać kolejne minuty na boisku. Zagonimy Masona do treningów. Szanuję decyzję Garetha w tej sprawie.

Czy możesz nam powiedzieć, czy w twojej drużynie pojawiły się jakieś nowe kontuzje przed niedzielnym meczem? Pojawiły się informacje, że jeden czy dwóch twoich piłkarzy doznało małych urazów, to prawda?

Harry [Maguire] nabawił się niewielkiego stłuczenia po ostatnim meczu ligowym, w okolicach kostki. Jednak wszystko powinno być z nim w porządku. Poza tym jest dobrze. Nie mamy nowych kontuzji po ostatnim meczu pucharowym.

Okno transferowe trwa już 10 tygodni. Twoi rywale – Liverpool, Chelsea, Manchester City, a nawet Everton, dokonali wielu wzmocnień w tym czasie. Czy akceptowalnym jest, że klub pokroju Manchesteru United, z jego całym bogactwem, pozycją i ambicjami, doprowadził do jednej takiej transakcji na cztery dni przed końcem okna transferowego?

Przeczytaj również:  Raport z Francji: Aurélien Tchouaméni na celowniku Manchesteru United

– Cóż, gdy planujemy wzmocnienia, to chcemy mieć tutaj piłkarzy, w których wierzymy. Oczywiście okno transferowe wciąż jest otwarte jeszcze przez jakiś czas, a klub pracuje nad tą kwestią. Znają moje zdanie. Jesteśmy tu po to, aby wzmacniać tę drużynę w długoterminowej perspektywie. Nie mam też zamiaru mówić, co jest akceptowalne, a co nie jest dla danego klubu czy danej drużyny w tym trudnym czasie, w jakim teraz się znajdujemy. Poinformujemy was gdy i jeżeli coś się będzie działo w tym temacie.

Zostając jeszcze przy tym temacie, w kwietniu mówiłeś, że klub “wykorzysta obecną sytuację na rynku transferowym”, a po sierpniowym meczu z Sevillą stwierdziłeś, że potrzebujesz wzmocnić głębie składu tej drużyny. Fani zaczynają być bardzo sfrustrowani brakiem transferów. Czy uważasz, że coś w klubie trzeba będzie zmienić, jeżeli nie uda wam się doprowadzić do żadnego transferu w następnych dniach?

– Myślę, że źle ułożyłem słowa, mówiąc o “wykorzystaniu” sytuacji na rynku. Nie miałem tego na myśli w tym kontekście. Chodziło mi to, że być może będą na rynku kluby bądź też piłkarze, którzy będą musieli zrobić poszczególne ruchy, z uwagi na sytuacje, w jakiej się znajdujemy i być może będziemy to dla nas coś interesującego. Jednak na tę chwilę, nie znaleźliśmy się w takich sytuacjach. W ostatnim czasie straciliśmy mnóstwo pieniędzy, tak samo jak inne kluby. Gdy z kolei mówiłem o głębi składu, to miałem na myśli to, że mamy dużą kadrę, ale występy poszczególnych zawodników sprawiły, że nie miałem zbyt wielu opcji. Myślę, że było może 11, 12 czy 13 piłkarzy, którzy faktycznie grali i grali dobrze. Oni zasłużyli na więcej gry. To z kolei oznacza, że gdy dany zawodnik nie gra, to nie ma odpowiedniej kondycji fizycznej i energii, aby pukać do drzwi pierwszego składu. Jednak myślę, że teraz mamy do czynienia z inną sytuacją. Widziałem wielu naszych zawodników, którzy nie pokazywali się za bardzo w zeszłym sezonie, ale teraz prezentują się naprawdę dobrze.

Wiem, że mówiłeś już, że masz ogromny szacunek do Jose Mourinho, ale kilka dni temu powiedział, że preferowałbyś, żeby pole karne miało 20 metrów zamiast 16 metrów. Oczywiście było to odniesienie do tego, że otrzymujecie od sędziów dużo rzutów karnych. Uważasz, że to nie fair?

Przeczytaj również:  Raport z Francji: Aurélien Tchouaméni na celowniku Manchesteru United

– Przepisy określają grę w piłkę nożną, prawda? Szczerze mówiąc nie myślałem za bardzo na temat tej wypowiedzi. To bardziej wy, media, robicie z tego szum. Przy czym uważam też, że ważnym jest, że mamy też trochę rozrywki, a Jose [Mourinho] zawsze, przez te wszystkie lata, dawał piłce fantastyczne momenty. Zarówno poprzez swoje konferencje prasowe, jak i występy jego drużyn na boisku. Jednak jako napastnik, nie miało dla mnie znaczenia to jak duże jest pole karne, gdy w nie wpadałem. Chodziło po prostu o to, aby strzelić bramkę.

Manchester United był aktywny na rynku do ostatniego dnia poprzedniego letniego okna transferowego. Tak samo było w styczniu. Czy znów znajdujecie się w tym położeniu? Wiem, że sam pracuję wtedy, gdy zbliża się deadline oddania czegoś, ale dla klubu o statusie Manchesteru United, jak to możliwe, że ta sytuacja znowu ma miejsce? Jak ważne to jest, jeżeli nie pozyskacie tych piłkarzy, których chcecie, aby w spojrzeć na to wszystko w dłuższej perspektywie i poprawić te relacje, abyście w przyszłości szybciej dokonywali wzmocnień zawodników, których chcesz mieć  u siebie?

– Wiesz, najważniejszą rzeczą są oczywiście wyniki osiągane na boisku. Musimy notować odpowiednie rezultaty i musimy skupić się na tym, w jaki sposób je osiągnąć. Jest wiele sposobów na to, aby poprawić grę drużyny. Pracujemy tutaj, w tych czterech ścianach, a także na boisku treningowym, abyśmy byli lepsi podczas meczów. Musimy grać lepiej. Mamy w składzie piłkarzy…Wciąż czytam o tym, że ci piłkarze powinni grać zamiast tych, którzy aktualnie wychodzą na boisku, ponieważ dobrze się prezentują w meczach, w których otrzymują szansę. To mówi mi, że mamy silny skład i że są w nim piłkarze, którzy gwarantują nam więcej minut. Oczywiście musimy pozostać w dobrej kondycji fizycznej, wolni od urazów, ale czuję, że jest teraz w naszej drużynie większa rywalizacja o miejsca w składzie. Są może zawodnicy, którzy nie grają tyle, ile by chcieli, z uwagi na formę naszej ofensywnej czwórki, ale potrzebujemy przede wszystkim dobrych wyników. To jedyny sposób na to, aby utrzymać dobry nastrój w klubie, wśród piłkarzy, wśród sztabu szkoleniowego. Wszystko inne, to tylko krótkoterminowe posunięcia.

Wielu twoich byłych kolegów z czasu gry w piłkę udzielało się ostatnio w mediach. Patrice Evra mówił o sposobie, w jaki klub negocjuje obecnie umowy. Gary Neville stwierdził, że klub niewystarczająco cię wspiera w kwestii transferów. Darren Fletcher, a także Rio Ferdinand, również krytycznie się do tego odnosili. Czy czujesz, że po ostatnim sezonie, w którym zajęliście 3. miejsce w lidze i doszliście do trzech półfinałów, istnieje niebezpieczeństwo, że jeżeli nie pozyskacie większej liczby piłkarzy o odpowiedniej jakości, to stracicie ogromną okazję na to, aby dokończyć ten okres przebudowy drużyny?

– Jak już mówiłem, mamy piłkarzy, z którymi potrafimy osiągać dobre wyniki. Patrice [Evra], Rio [Ferdinand], Gary [Neville], Fletch [Darren Fletcher]…zawsze są mile widziani, jeżeli chcieliby ze mną porozmawiać. To ich praca, więc pozwólmy im ją wykonywać. Wszyscy chcemy, aby Manchester United był możliwie jak najwyżej. A to już moja praca. Nad tym właśnie pracuję.

Źródłomanutd.com

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Training Top DP6825

Wykonana z najwyższej jakości materiałów, oficjalna replika koszulki treningowej z długim rękawem, w której piłkarze Manchesteru United przygotowywali się do meczów w sezonie 2018/2019. Podkreśli dumę z faktu wspierania drużyny "Czerwonych Diabłów" zarówno w trakcie aktywności sportowej, jak i podczas wyjścia na miasto. Licencjonowany produkt klubowy. Cechy produktu:
 • kolor: jasnoszary, czerwony
 • materiał: 100% poliester
 • naprasowany herb klubu
 • dekolt w kształcie litery V
 • długi rękaw
 • wzmocniona, chroniąca przed wiatrem konstrukcja
 • mankiety z otworami na kciuki, zapewniające lepsze przyleganie do ciała
 • wykorzystana technologia adidas Climalite
Technologia adidas Climalite:
 • odprowadza wilgoć od skóry
 • zapewnia maksymalną lekkość i miękkość materiału
 • przynosi uczucie chłodu i komfortu termicznego nawet w najgorętszych warunkach

Dyskusja

Najnowsze

“The Times”: IFAB rozważa wprowadzenie zasady pięciu zmian na stałe

"The Times" donosi, że IFAB rozważa wprowadzenie zasady pięciu zmian w meczu na stałe. Decyzja federacji niekoniecznie może wpłynąć...

BBC: Sir Alex Ferguson nie spotkał się z Ole Gunnarem Solskjaerem w Carrington

Według BBC, ostatnie doniesienia medialne o wizycie Sir Alexa Fergusona w Carrington zostały źle zinterpretowane. Szkocki szkoleniowiec nie odwiedził...

“MEN”: Cristiano Ronaldo próbuje scalić szatnię Man Utd i nawołuje do ciężkiej pracy

Wielu zawodników straciło wiarę w Ole Gunnara Solskjaera, ale jednym z tych, którzy otwarcie popierają norweskiego szkoleniowca, jest Cristiano...

Sytuacja kadrowa przed meczem z Tottenhamem. Paul Pogba zawieszony na trzy spotkania

Manchester United do starcia ligowego z Tottenhamem przystąpi bez Paula Pogby. Reprezentant Francji został zawieszony na trzy ligowe spotkania....

Ian Wright: nie rozumiem, dlaczego Solskjaer sadza na ławce graczy takich, jak Jadon Sancho czy Jesse Lingard

Były napastnik Arsenalu i reprezentacji Anglii, Ian Wright, zaatakował Ole Gunnara Solskjaera za to, że nie wybiera Jadona Sancho...

Paul Pogba ostro w odpowiedzi na plotki mediów: Dziennikarze wykorzystują moje imię dla rozgłosu. To bezpodstawne spekulacje

Francuski pomocnik ewidentnie ma dość zamieszania, które rozgorzało po ostatnich wydarzeniach w Manchesterze United. Trudne chwile są oczywiście pożywką...

“The Times”: po porażce z Leicester City piłkarze oraz sztab wymienili się spostrzeżeniami na temat funkcjonowania drużyny

Od porażki 0:5 z Liverpoolem na Old Trafford do mediów nieustannie docierają ciekawe informacje odnośnie reakcji drużyny na kryzys...

Sky Sports: Ole Gunnar Solskjaer nie stracił poparcia zawodników

Wydaje się, że Ole Gunnar Solskjaer będzie mógł spać spokojnie przynajmniej do najbliższej soboty, kiedy jego drużyna spróbuje zrehabilitować...

Najważniejsze

Konferencja prasowa Solskjaera po porażce z Liverpoolem: ponoszę odpowiedzialność za porażkę i to ja muszę sprawić, aby drużyna ruszyła do przodu

Ole Gunnar Solskjaer stawił się na konferencji prasowej, która została zorganizowana po porażce 0:5 z Liverpoolem. Norweski szkoleniowiec porozmawiał...

Kompromitacja na Old Trafford. Liverpool upokorzył Manchester United

Manchester United w żenującym stylu poddał spotkanie derbowe z Liverpoolem ulegając największemu rywalowi aż 0:5 w spotkaniu 9. kolejki...

Może Cię także zainteresować

0