Media: Manchester United bliski porozumienia z Edinsonem Cavanim

Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, Manchester United jest bliski porozumienia ws. podpisania kontraktu z Edinsonem Cavanim. Ustalono już warunki dwuletniej umowy, ważnej do końca czerwca 2022 roku.

Urugwajczyk pozostaje bez klubu odkąd wygasł jego kontrakt z Paris Saint-Germain wraz z końcem czerwca. Zdaniem Romano dopinane mają być ostatnie szczegóły ws. przenosin 33-latka, jak prowizje dla agentów (mowa o nawet 10 milinach euro). Sam piłkarz dołączyłby do klubu na zasadzie wolnego transferu.

Jak dodaje Romano, Manchester United ma postrzegać możliwość związania się z Edinsonem Cavanim jako “świetną okazję”. Potwierdzenie transakcji spodziewane jest niebawem. Nie ma tematu napastnika Realu Madryt, Luki Jovicia.

Sam zawodnik wraz ze swoimi przedstawicielami ma pojawić się w niedzielę w Wielkiej Brytanii, aby dopiąć ostatnie szczegóły przenosin Urugwajczyka na Old Trafford. Wówczas też piłkarz powinien przejść testy medyczne.

Aktualizacja – 03.10.2020 r. godz. 21:50

Wszystkie brytyjskie media zgodnie potwierdzają – Edinson Cavani pojawi się w niedzielę w Manchesterze, gdzie omówione zostaną ostatnie szczegóły potencjalnej umowy zawodnika przed jego transferem na Old Trafford.

Rewelacje te przekazuje chociażby jeden z najbardziej wiarygodny dziennikarzy na Wyspach Brytyjskich, Simon Stone. Zawodnik ma podpisać roczną umowę, z opcją jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Stone wyjaśnia także, że choć Cavani pozostaje wolnym agentem i można byłoby go pozyskać po zamknięciu okna transferowego, a więc po 5 października, to tego dnia mija termin zgłaszania składu do Ligi Mistrzów, stąd przyśpieszone działania ws. Urugwajczyka.

Na Old Trafford mają uważać, że wiek Cavaniego nie stanowi problemu, ponieważ doświadczenie zawodnika pomoże rozwinąć się w klubie młodszym zawodnikom. “Czerwone Diabły” mają też nie powtarzać błędu z ogromnym kontraktem Alexisa Sancheza i Urugwajczyk ma otrzymać znacznie niższe wynagrodzenie.

W PSG 33-latek otrzymywał gażę na poziomie 210 tysięcy funtów tygodniowo. Zdaniem “Daily Mail”, na Old Trafford zawodnik będzie mógł liczyć na podobne zarobki. Inne źródła mówią o 200 tysiącach funtów tygodniowo.

Informacje te potwierdzają także m.in. francuski dziennikarz Mohamed Bouhafsi, a także pracownik serwisu The Athletic, specjalizujący się w tematyce Manchesteru United, Laurie Whitwell, który przy okazji zauważa, że klub z Old Trafford tym transferem chce też rozwiązać potencjalny problem braku szerokiej kadry w ataku, gdy w styczniu skończy się wypożyczenie Odiona Ighalo z Szanghaj Shenhua.

Część dziennikarzy postrzega jednak te działania jako “paniczny ruch” klubu z Old Trafford w ostatnich dniach letniego okna transferowego i wskazuje na nieudolność władz “Czerwonych Diabłów”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze