Powołania “Czerwonych Diabłów” na październikowe mecze międzynarodowe

Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Dean Henderson, Marcus Rashford oraz Harry Maguire zostali powołani przez Garetha Southgate’a do kadry Anglii na październikowe mecze.

Dla kapitana “Czerwonych Diabłów” jest to powrót do kadry, z której został odwołany przy okazji wrześniowego zgrupowania z powodu zamieszania, jakie wywołało aresztowanie zawodnika podczas jego wakacji w Grecji i otrzymania wyroku skazującego za zarzucane mu czyny. Jednak na ten moment Anglik skutecznie zaapelował ws. tego wyroku sądu i został oczyszczony z zarzutów, a jego sprawę przekazano do greckiego sądu wyższej instancji, gdzie będzie rozpatrywana od nowa.

Oprócz Harry’ego Maguire’a, Gareth Southgate powołał jeszcze dwóch “Czerwonych Diabłów” – bramkarza Deana Hendersona, a także Marcusa Rashforda, który również został odwołany z wrześniowego zgrupowania kadry narodowej, z powodu nie do końca zaleczonego urazu kostki.

Tym razem Southgate nie powołał do kadry ani Masona Greenwooda, ani też pomocnika Manchesteru City, Phila Fodena. Ma to być kara za złamanie przez tę dwójkę przepisów dotyczących kwarantanny i zaproszenie dziewczyn do hotelu w Islandii, podczas wrześniowego meczu reprezentacji Anglii z tą drużyną. Zawodnicy zostali ukarani grzywną przez islandzką policję i odesłani ze zgrupowania do domu.

Anglicy zagrają w październiku towarzysko z Walią, a także w ramach rozgrywek Ligi narodów z Belgią oraz Danią.

Z kolei Daniel James i przebywający obecnie na wypożyczeniu w Charltonie Dylan Levitt, zostali powołani przez Ryana Giggsa na trzy październikowe spotkania reprezentacji Walii, w których podopieczni byłego kapitana “Czerwonych Diabłów” najpierw zmierzą się towarzysko ze wspomnianą Anglią (a więc m.in. z Rashfordem, Maguire’em i Hendersonem), a następnie w Lidze Europy z Irlandią i Bułgarią.

Paul Pogba i Anthony Martial ponownie znaleźli uznanie w oczach Didiera Deschampsa. Dla tego pierwszego będzie to powrót do kadry, której wrześniowe zgrupowanie musiał opuścić z powodu pozytywnego testu na obecność Covid-19. Francuzi w październiku zmierzą się towarzyski z Ukraina, a następnie w ramach Ligi Narodów z Portugalią i Chorwacją.

Pogba i Martial zmierzą się więc ze swoim kolegą z Old Trafford, Bruno Fernandesem, który otrzymał powołanie do kadry Portugalii na październikowe mecze z Hiszpanią (towarzyski) oraz ze Szwecją i wspomnianą Francją (oba w ramach Ligi Narodów).

Dla Bruno Fernandesa potyczka z Francją nie będzie jedyną październikową, w której będzie musiał mierzyć się z kolegami z Old Trafford. Portugalczyk w meczu towarzyskim z Hiszpanią będzie próbował pokonać w bramce Davida de Geę, który w Lidze Narodów wraz z kolegami z ojczyzny podejmie jeszcze kadry Szwajcarii i Ukrainy.

Z kolei w meczu ze Szwecją w Lidze Narodów, Bruno Fernandes sprawdzi defensywną formę Victora Lindelofa. Ponadto kadra “Trzech Koron” w październiku zmierzy się też towarzysko z Rosją oraz we wspomnianej Lidze Narodów jeszcze z Chorwacją.

Z kolei jedyny jak dotąd nowy letni nabytek klubu z Old Trafford, Donny van de Beek został powołany do kadry Holandii na towarzyski mecz z Meksykiem oraz dwa spotkania w Lidze Narodów przeciwko Bośni i Hercegowinie oraz Włochom.

Swoje powołanie do kadry Szkocji tradycyjnie otrzymał także Scott McTominay. Pomocnik Manchesteru United wraz ze swoimi kolegami rozpoczną październikowe zmagania na arenie międzynarodowej od meczu z Izraelem, którego stawką jest awans do finału play-off, gdzie w listopadzie będzie rozstrzygać się kto uzupełni stawkę drużyn na przełożone na przyszły rok Euro 2020. Ponadto w ramach Ligi Narodów Szkocja zmierzy się jeszcze ze Słowacją i Czechami.

Z kolei do kadry Wybrzeża Kości Słoniowej powrócił Eric Bailly. Iworyjczycy rozegrają w październiku dwa mecze towarzyskie – przeciwko Belgii i Japonii.

Zdjęcie
Twitter

Powołania dla młodzieżowców

Przebywający obecnie na wypożyczeniu w Watfordzie pomocnik James Garner, został powołany do kadry Anglii U-20 na mecz towarzyski z rówieśnikami z Walii.

Z kolei do drużyny U-19 “Trzech Lwów” został powołany włączony niedawno do kadry pierwszego zespołu Manchesteru United środkowy obrońca, Teden Mengi. Anglicy zmierzą się dwukrotnie z rówieśnikami ze Szwecji w meczach towarzyskich.

Nowy nabytek Akademii “Czerwonych Diabłów”, Joe Hugill, został powołany z kolei do kadry U-18 Anglii, która nie weźmie udziału w żadnym meczu, ale przeprowadzi obóz treningowy dla swoich zawodników.

Hannibal Mejbri został powołany do kadry Francji U-18 na dwa mecze towarzyskie z rówieśnikami z Holandii, a z kolei Noam Emeran do zespołu “Trójkolorowych” U-19, którzy zagrają za to dwa sparingi z młodzieżą z Niemiec.

Zdjęcie
Twitter
Zdjęcie
Twitter

Do kadry Walii U-19 na mecz towarzyskie z rówieśnikami z Anglii powołany został za to powołany Iestyn Hughes.

Zdjęcie
Twitter

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze