Premier League 2: Blackburn Rovers – Manchester United 2:2

manutd.com Sebastian Słabosz

Kadra Manchesteru United w minione piątkowe popołudnie rozgrywała swój trzeci mecz w tym sezonie w rozgrywkach 1. dywizji Premier League. Podopieczni Neila Wooda zremisowali na Lancashire County Ground w Leyland z rezerwami Blackburn Rovers 2:2, zdobywając pierwszy punkt w ligowej batalii. Pierwsze gole dla kadry U-23 zdobył 16-letni Joe Hugill.

Młode „Czerwone Diabły” rozpoczęły to spotkanie doskonale, bo już po 90 sekundach prowadziły 1:0. Anthony Elanga odnalazł podaniem głową w polu karnym Joe Hugilla, a ten znalazł sobie miejsce w szesnastce i ze spokojem przymierzył w dolny róg bramki.

Pierwsze 25 minut należało zdecydowanie do gości, którzy lepiej prezentowali się na tle Rovers, jednak chwilę później w polu karnym „Czerwonych Diabłów” strzał oddał Isaac Whitehall, trafiając po drodze w rękę Di’Shona Bernarda, co ostatecznie sędzia zakwalifikował jako przewinienie w defensywie i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Connor McBride i wyrównał stan meczu, choć czeski golkiper Manchesteru United, Ondrej Mastny, wyczuł intencje strzelca.

Ta bramka wyraźnie pobudziła gospodarzy, którzy nabrali pewności siebie i częściej zaczęli atakować rywali. Will Fish dobrze zablokował strzał Luke Brennana, ale chwilę później Ondrej Mastny musiał wyciągnąć się jak długi, aby zapobiec utracie bramki po próbie Bena Patona. Ostatecznie do przerwy było 1:1.

Charlie McCann walczący z zawodnikami Blackburn, Źródło: manutd.com

Zaraz po wznowieniu gry znów do ataków rzucili się zawodnicy Rovers. Kapitan „Czerwonych Diabłów”, Will Fish, w jednej akcji bronił się wybiciem piłki na słupek własnej bramki, z kolei Di’Shon Bernard interweniował na linii bramkowej po tym, jak Ondrej Mastny przegrał pojedynek w powietrzu z Haydenem Carterem, który uderzył głową na bramkę Manchesteru United.

Czeski bramkarz nie miał jednak nic do powiedzenia, gdy Blackburn objęło prowadzenie w 59 minucie meczu, kiedy to Brad Lyons celnie uderzył głową po dośrodkowaniu Haydena Cartera.

Po chwili menedżer gości, Neil Wood, postanowił nieco zmienić kształt drużyny. Na boisko wprowadził polskiego defensora, Łukasza Bejgera, Lucę Ercolaniego przesunął do środka obrony, zaś Di’Shona Bernarda do pomocy.

Największe zagrożenie ze strony „Czerwonych Diabłów” stwarzał na skrzydle Anthony Elanga, ale jego próby często były blokowane przez defensywę Blackburn. Przy jednym z tych bloków, Manchester United wywalczył rzut rożny, z którego dośrodkował Hannibal Mejbri, a bliski szczęścia był Di’Shon Bernard.

Zdjęcie
Anthony Elanga w rywalizacji z Blackburn Rovers, źródło: manutd.com

Connor Stanley, który pojawił się na placu gry po przerwie, zmusił bramkarza Rovers do kolejnej interwencji po jednym z kontrataków, zainicjowanym przez Isaka Hansena Aaroena.

Czas na zegarze nieubłaganie upływał dla przyjezdnych, jednak w 86 minucie Anthony Elanga, który tym razem zaatakował z prawej strony, po tym jak na plac gry wszedł debiutujący w kadrze U-23 Francuz, Noam Emeran, zajmując miejsce na lewej flance, przedarł się w pole karne i podał do niepilnowanego Joe Hugilla, który tylko dołożył nogę i zdobył swojego drugiego gola, wyrównując stan meczu. Dla sprowadzonego latem z Sunderlandu 16-letniego napastnika były to debiutanckie trafienia w kadrze U-23.

Joe Hugill w meczu z Blackburn Rovers, Źródło: manutd.com

W samej końcówce gospodarze mieli jeszcze dobrą okazję do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale strzał głową Lewisa Thompsona nieznacznie minął bramkę Ondreja Mastny’ego. Ostatecznie padł remis 2:2.

Dla podopiecznych Neila Wooda jest to dopiero pierwszy punkt zdobyty w rozgrywkach 1. dywizji Premier League 2 w tym sezonie w trzech dotychczas rozegranych meczach. Jednak na usprawiedliwienie kadry U-23 należy przyjąć fakt, że gra w niej obecnie wielu 16-, 17- czy 18-latków, bowiem klub z Old Trafford postanowił wypożyczyć bardziej doświadczonych młodzieżowców, przedkładając rozwój indywidualny swoich wychowanków nad wyniki drużyn młodzieżowych.

flashscore.pl

Swój kolejny mecz kadra U-23 Manchesteru United zagra po przerwie na październikowe mecze reprezentacji. Rywalem podopiecznych Neila Wooda w rozgrywkach Premier League 2 będzie druga drużyna Arsenalu, która w identyczny sposób rozpoczęła ten sezon jak „Czerwone Diabły” i po trzech meczach ma na koncie 1 punkt. Spotkanie to zostanie rozegrane 17 października br. (sobota).

Blackburn Rovers U-23 – Manchester United U-23 2:2 (McBride 26′ karny, Lyons 59′ – Hugill 2′ i 86′)

Skład Manchesteru United: Mastny – Neville, Fish (kapitan), Bernard, Ercolani – McCann (Bejger 66′), Hannibal – Wellens (Stanley 46′), Hansen (Emeran 86′), Elanga – Hugill
Niewykorzystane zmiany: Carney