Fabrizio Romano: Alex Telles i Edinson Cavani zostaną piłkarzami Man Utd

Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazuje wiarygodny włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, nic już nie stoi na przeszkodzie, aby Manchester United ogłosił transfery dwóch piłkarzy – Edinsona Cavaniego i Alexa Tellesa. Oficjalnych komunikatów klubu w tej sprawie powinniśmy spodziewać się najpóźniej w poniedziałek.

Jak przekazuje Romano, Alex Telles przybył już do Manchesteru, aby podpisać swój kontrakt z klubem z Old Trafford. Zawarcie umowy ma być potwierdzone w poniedziałek. Kontrakt zawodnika ma obowiązywać do czerwca 2025 roku.

Jak z kolei dodał Simon Stone, „Czerwone Diabły” mają zapłacić Porto za 27-latka, którego umowa z Portugalczykami obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu, 15 milionów euro i ewentualne dodatkowe 2 miliony euro po spełnieniu określonych warunków. Wcześniej mówiło się, że negocjacje ws. pozyskania Brazylijczyka przeciągają się, bowiem Porto żąda 20-25 milionów euro.

Doniesienia te potwierdza także dziennikarz serwisu The Athletic, były kolega Simone’a Stone’a z BBC, David Ornstein. Przy czym jego zdaniem bonusy mają wynosić 3 miliony euro.

Fabrizio Romano przekazał także, że wszystko zostało już uzgodnione w kwestii transferu na Old Trafford Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk ma już przebywać w Manchesterze i przechodzić testy medyczne.

Kontrakt 33-latka obowiązywać ma opcjonalnie do czerwca 2022 roku, a sam zawodnik ma liczyć na zarobki rzędu 10 milionów euro za sezon. Ponadto „Czerwone Diabły” mają zapłacić nieco poniżej 10 milionów euro prowizji przedstawicielom zawodnika.

https://www.instagram.com/p/CF7mDR4JrPA/?igshid=elkapfpzuxhq

Dodatkowo Romano przekazał, że Juventus „jest już o krok” od pozyskania skrzydłowego Fiorentiny, Federico Chiesy, za którego jakoby niedawno ofertę miał składać Ed Woodward, widząc we Włochu alternatywę dla Jadona Sancho.

„Stara Dama” ma wypożyczyć piłkarza „Violi” na dwa sezony, płacąc 2 miliony euro za pierwszy rok, 8 milionów euro za drugi i 40 milionów euro za wykup, do którego będzie zobligowana, jeżeli spełnione zostaną określone warunki. Wcześniej 22-latek ma przedłużyć swoją umowę z klubem z Florencji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze