Alex Telles dla MUTV: jestem inteligentnym piłkarzem, który zawsze szuka goli oraz asyst

MUTV DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Alex Telles został drugim nabytkiem Manchesteru United w bieżącym letnim oknie transferowym. Była gwiazda FC Porto z okazji swojej przeprowadzki na Old Trafford udzieliła pierwszego wywiadu klubowej telewizji.

27-letni Brazylijczyk podpisał z “Czerwonymi Diabłami” czteroletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. W rozmowie z MUTV lewy obrońca opowiedział o swoich ambicjach i celach jako piłkarz dwudziestokrotnego mistrza Anglii.

PIERWSZY WYWIAD Z ALEXEM TELLESEM DLA MUTV PO TRANSFERZE NA OLD TRAFFORD

Jak bardzo jesteś podekscytowany podpisaniem kontraktu z Manchesterem United?

– To szansa, która trafia się raz w życiu. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być. Zamierzam dać z siebie wszystko i walczyć dla tego klubu. Będę spisywał się najlepiej, jak potrafię. To bardzo unikalna okazja i zamierzam zrobić to, co w mojej mocy.

Jak opisałbyś siebie jako piłkarza?

– Myślę, że jestem bardzo inteligentnym piłkarzem, specjalistą od stałych fragmentów gry. Zawsze szukam możliwości do zagrania finalnego podania lub strzelenia gola.

Jak bardzo nie możesz doczekać się wyzwania gry w Premier League?

– Gra w Premier League zawsze była moim marzeniem. Tak jak powiedziałem wcześniej, dam z siebie wszystko, aby osiągać jak najlepsze rezultaty dla Manchesteru United.

Grałeś wcześniej w swojej karierze przeciwko kilku angielskim zespołom (z Arsenalem, Chelsea, Leicester i Liverpoolem). Jakie doświadczenie wyniosłeś z tych meczów? Poczułeś smak tego, czego możesz spodziewać się po drużynach z Premier League?

– Znajduję się w najlepszym momencie swojego życia pod względem bycia wszechstronnym piłkarzem. To również najlepszy czas, by trafić do Premier League, w której będę mierzył się przeciwko ekipom, z którymi już sobie radziłem. Jestem gotowy do gry w tak silnej lidze. Mam nadzieję, że dam z siebie to, co najlepsze dla tego klubu.

Strzeliłeś 13 goli w poprzednim sezonie we wszystkich rozgrywkach. To imponujący wynik dla obrońcy. Jaki jest twój sekret? Pracujesz nad strzałami?

– Patrzę na bycie defensorem w zupełnie inny sposób. Chcę zdobywać gole. Staram się również kreować tak dużo okazji, jak to możliwe. Podczas treningów zwracam szczególną uwagę również na ćwiczenie stałych fragmentów gry. Abstrahując od podstaw bycia obrońcą, chcę dołożyć od siebie coś więcej. Jestem wszechstronnym graczem.

Od nowoczesnych bocznych obrońców wymaga się atakowania i bronienia. Uważasz, że to ważny element twojej gry – rozwijanie się po obu końcach boiska?

– Zdecydowanie. Pokładam wielką wiarę w swoje defensywne możliwości, ale również w ofensywne zdolności. Znajduję się w najlepszym momencie swojej kariery i wierzę, że bardzo dojrzałem. Mam nadzieję, że będę to kontynuował.

W FC Porto grałeś z Diogo Dalotem. Rozmawiałeś z nim przed transferem do Manchesteru United? Udzielił ci jakiejś rady?

– Rozmawiałem z Diogo [Dalotem]. Wysłał mi wiadomość, w której życzył mi powodzenia. United to wielki klub i chcę pomóc mu dojrzeć.

Jak to będzie, gdy spotkasz się ze swoimi nowymi kolegami z drużyny po przerwie reprezentacyjnej?

– Nie mogę doczekać się poznania tej niesamowitej grupy. Rozmawiałem już z Bruno Fernandesem, który wyjawił mi, jak bardzo gościnni są chłopcy. Wydaje mi się, że bardzo dobrze wpasuję się w zespół.

Aktualnie przygotowujesz się do dwóch ważnych meczów dla reprezentacji Brazylii. Nie możesz doczekać się tych spotkań?

– Owszem, nie mogę się doczekać, szczególnie biorąc pod uwagę to, że teraz jestem piłkarzem Manchesteru United. Zamierzam wnieść tę mentalność wymaganą do wygrywania meczów. Chcę sięgać po trofea. Wielkie chwile są najważniejsze.

Masz jakąś wiadomość do fanów Manchesteru United z całego świata?

– Przychodzę tu, by dać z siebie wszystko. To wielki klub i trafiłem do niego, by mu pomóc w wygrywaniu meczów. Mam nadzieję, że pokażę swoje najlepsze umiejętności fanom.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze