Żona Sergio Romero: to czas, by pozwolić mu odejść

Instagram Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Żona Sergio Romero stawia sprawę jasno. Eliana Guerico wprost nawołuje klub z Old Trafford do wydania pozwolenia na odejście doświadczonego Argentyńskiego golkipera. Romero spadł w klubowej hierarchii na pozycję trzeciego bramkarza po tym, jak kadrę „Czerwonych Diabłów” zasilił Dean Henderson.

Sergio Romero pracował ciężko dla swojego klubu. Ostatnie trofeum, jakie wygrali, podnieśli z nim. Pomógł zespołowi osiągnąć cztery finały/półfinały, a potem posadzono go na ławce tylko po to, by wszystkie przegrać. To czas, by zwrócić szanse i pozwolić mu odejść. Szacunku, choć raz! – pisała Guercio na Instagramie.

Brak opisu.

Romero jest piłkarzem Manchesteru United od 2015 roku. Przez ostatnie pięć lat zagrał 61 razy w trykocie „Czerwonych Diabłów” i w spotkaniach tych zachował aż 39 czystych kont. Piłkę z siatki wyjmował zaledwie 27 razy. 33-latek jest wicemistrzem świata z 2014 roku, a w seniorskiej kadrze Argentyny wystąpił aż 96 razy.

Przez lata stał w cieniu Davida de Gei, który sezon po sezonie zdobywał kolejne nagrody piłkarza roku w klubie. Romero dzielnie znosił rolę bramkarza pucharowego i rezerwowego. Argentyńczyk chciałby jednak spędzić końcówkę kariery w miejscu, w którym jego umiejętności zostaną docenione, a z Hendersonem i de Geą konkurującymi o miano „jedynki” Manchesteru United może być to co najmniej trudna sztuka.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eliana Guercio (@elianaguercio12) on

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze