BBC: Facundo Pellistri od razu trafi do pierwszej drużyny Man Utd

BBC Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

W minioną niedzielę Manchester United poinformował, że pozyskał urugwajskiego skrzydłowego, Facundo Pellistriego. Spekulowano, że zaledwie 18-letni piłkarz zostanie początkowo włączony do kadry młodzieżowej klubu z Old Trafford, ale zdaniem Simone’a Stone’a z BBC, nastolatek ma od razu zostać wcielony do pierwszej drużyny.

Głównym tematem rozmów po zamknięciu międzynarodowego okna transferowego w Wielkiej Brytanii jest niepowodzenie w sprowadzeniu na Old Trafford z Borussii Dortmund Jadona Sancho.

Argumentem Manchesteru United w tej sprawie ma być fakt, że żądana przez niemiecki klub płatność z góry za 20-latka, wynosząca ponad 100 milionów funtów, była po prostu za wysoka. Klub z Old Trafford miał na to lato ustalony budżet i nie planował wykraczać poza jego ramy.

“Czerwone Diabły” w trakcie prób sfinalizowania transferu Sancho, miały cały czas przyglądać się alternatywnym opcjom, ale na Old Trafford poszukiwano piłkarzy odpowiednio zmotywowanych, którzy pasowaliby do ogólnego wzorca.

Ostatecznie na prawe skrzydło Manchester United zakupił z Penarolu 18-letniego Facundo Pellistriego. Zdaniem Simone’a Stone’a, koszt tego transferu zamknął się w 9 milionach funtów, a sam zawodnik ma od razu wskoczyć do składu drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Piłkarz na dniach powinien przylecieć z Ameryki Południowej i stawić się w Carrington.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze