Chris Smalling: Man Utd pozostanie na zawsze w moim DNA

manutd.com, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Chris Smalling jeszcze raz na swoim koncie na Twitterze postanowił się oficjalnie pożegnać z klubem z Old Trafford i jego fanami. Anglik od niedzieli jest już oficjalnie pełnoprawnym piłkarzem włoskiej Romy.

– Wszystko zaczęło się w lipcu 2010 roku. Teraz – 10 lat, 323 występy, 2 tytuły mistrzowskie i 6 pucharów później – przygoda ta dobiegła końca. United to wyjątkowe miejsce, osiągnęliśmy razem wyjątkowe rzeczy. To coś, z czego jestem dumny. Niezrównana kultura, w której zwycięstwo nie jest pragnieniem, a potrzebą – pisał Smalling.

Smalling przeniósł się na Old Trafford latem 2010 roku z Fulham jako niedoświadczony, acz perspektywiczny obrońca. Przez długi czas odgrywał istotną rolę w bloku defensywnym, w szczególności gdy klub prowadzili Louis van Gaal, a potem Jose Mourinho.

Z 323 występów Anglika w barwach „Czerwonych Diabłów” pod wodzą sześciu różnych menedżerów najwięcej, bo 100, przypadło na okres, gdy klub prowadził Jose Mourinho. Smalling 85 razy wystąpił także u Fergusona, 84 u Louisa van Gaala, 36 u Davida Moyesa, 16 u Ole Gunnara Solskjaera oraz 2 u Ryana Giggsa. Jak sam przyznaje, było to nieocenione doświadczenie.

– Odchodzę z tego klubu nie tylko jako lepszy piłkarz, ale jako lepsza osoba, a United w moim DNA pozostanie na zawsze. Za to chcę podziękować sztabowi szkoleniowemu, wszystkim związanym z klubem, a także wam, fanom. Nie ma nic pewniejszego niż to, że dalej będziecie wielcy. CS. – pisał dalej Anglik na swoim koncie na Twitterze.

Smalling dołączył do Romy po raz pierwszy w sierpniu ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia i wyrobił sobie markę jednego z najlepszych defensorów w Serie A w minionej kampanii.

Po powrocie z wypożyczenia, Anglik ostatecznie wracócił na Stadio Olimpico po tym, jak w ostatni dzień międzynarodowego okna transferowego, sfinalizowano jego definitywne przenosiny do Rzymu.

– Przybyłem do Romy w poprzednie lato i choć wtedy było to tylko tymczasowe rozwiązanie, to wiedziałem od razu, że to miejsce stanie się moim stałym domem. Nie mogę się doczekać, aby znów zacząć grać w tej drużynie, kontynuować tę podróż, cieszyć się z tej przejażdżki! – pisał dalej Smalling.

Jak z kolei czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu z Old Trafford: „Wszyscy w United chcą podziękować Chrisowi za jego oddaną służbę klubowi i życzymy wszytkiego najlepszego w dalszej karierze w przyszłości”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze