Aaron Wan-Bissaka zmieni kadrę Anglii na reprezentację DR Konga?

utdreport.co.uk Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Aaron Wan-Bissaka zamienił flagę Anglii na flagę Konga na swoim koncie na Instagramie. 22-latek chciałby w końcu zadebiutować w dorosłej reprezentacji narodowej i niektórzy odczytują ten zabieg jako rozważanie zawodnika nad przyjęciem propozycji gry w kadrze kraju, z którego pochodzi jego rodzina.

W dzisiejszych czasach większość zawodników posiada własne konto w mediach społecznościowych, prowadzone bezpośrednio przez siebie albo wynajętych specjalistów. Coraz częściej spekulacje transferowe związane są z aktywnością danego zawodnika
w social mediach. Usunięcie z własnego profilu zdjęć związanych z aktualnym klubem, czy “zaobserwowanie” zawodników innej drużyny coraz częściej stanowi podstawę do spekulacji transferowych.

Najnowszych spekulacji prosto z Instagrama dostarczył prawy obrońca Manchesteru United Aaron Wan-Bissaka, który zmienił flagę Anglii na flagę Konga w zakładce biografia na swoim profilu. 22-latek urodził się w Croydon, w dzielnicy Londynu, ale jego rodzina pochodzi z Konga.

Zawodnik w przeszłości rozegrał jedno spotkanie dla reprezentacji Konga U-20, ale w 2018 roku obrońca został powołany do kadry Anglii U-20, w której wystąpił dwa razy. Następnie dostał powołanie do kadry U-21 “Synów Albionu” i rozegrał tam trzy spotkania. Jednak pomimo powołania do seniorskiej reprezentacji Anglii, Wan-Bissaka nie miał jeszcze okazji do zadebiutowania w niej.

Wydaje się, że zmiana flagi na swoim profilu w mediach społecznościowych może zapowiadać chęć zmiany reprezentacji albo wywrzeć presję na aktualnym selekcjonerze reprezentacji narodowej.

Według aktualnych przepisów można zmienić reprezentację, jeśli dany zawodnik nie rozegrał ani jednego spotkania o punkty w barwach jakiejkolwiek dorosłej reprezentacji narodowej. Ten przepis również się tyczy zawodników, którzy mają podwójne obywatelstwo.

Selekcjoner Gareth Southgate na prawej obronie aktualnie stawia na Kierana Trippiera oraz Reecego Jamesa, a nie można zapomnieć również o Trencie AlexandrzeArnoldzie, który występuje na prawej obronie w Liverpoolu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze