Edinson Cavani w pierwszym wywiadzie dla MUTV: uwielbiam styl gry Pellistriego (część III)

manutd.com Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Edinson Cavani udzielił pierwszego wywiadu dla klubowej telewizji, który został podzielony na trzy części. Pierwsza pojawiła się w piątek i możecie ją przeczytać tutaj, druga ujrzała światło dzienne i ją z kolei możecie prześledzić tutaj.

W trzeciej i ostatniej części wywiadu na wyłączność MUTV z Edinsonem Cavanim, Urugwajczyk m.in. wyraził opinię o swoim nowym klubowym koledze, który również dołączył do Manchesteru United ostatniego dnia okienka transferowego, a przy tym jest jego rodakiem, 18-letnim Facundo Pellistrim.

PIERWSZY WYWIAD Z EDINSONEM CAVANIM DLA MUTV PO TRANSFERZE DO MAN UTD – CZĘŚĆ III

Będziesz miał innego Urugwajczyka do towarzystwa, Facundo Pallestriego. Co możesz nam o nim powiedzieć?

Pellistri jest młodym chłopakiem i dosłownie uwielbiam jego styl gry. Jest typowym piłkarzem z Ameryki Południowej, który ma trochę złośliwość w swoim stylu gry. W sposób, jaki on żyje futbolem, nazywamy w Urugwaju “El Campito”. Granie na prowizorycznym boisku, na którym skupiasz się na zabawie z kolegami. Jest młodzikiem, który musi się jeszcze wiele nauczyć, ale ma również wiele do zaoferowania. Pokazał już co potrafi, podczas występów w Penarolu. Polubiłem go od jego debiutu w tej drużynie, bardzo go polubiłem. Przyjeżdża tutaj do tak wielkiego klubu, będąc zdeterminowany, aby uczyć się
i dojrzewać jako zawodnik, ale również, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Nauka zawodu tutaj będzie dla niego niesamowitym przeżyciem, więc dobrze będzie się z nim spotkać i wspólnie podążać w nowym etapie naszych karier.

Zdjęcie
Facundo Pellistri z Edinsonem Cavanim in październiku 2017 roku na otwarciu sklepu Nike w Montevideo.

Ole Gunnar Solskjaer powiedział nam, że jesteś niczym prawdziwy “wiking”, bo jesteś zawsze waleczny na boisku, ale czy poza boiskiem zachowujesz się podobnie?

– Jestem bardzo spokojny i zrelaksowany poza boiskiem. Bardzo wyluzowany. Z kolei na boisku uwielbiam wykonywać swoje zadania i dawać z siebie wszystko. Nie lubię przegrywać. To cecha, którą mam w życiu codziennym, nienawidzę przegrywać. Kiedy rywalizujesz, jest to jeszcze trudniejsze do zniesienia. To wszystko, lubię rywalizować, to prawda. Ale hej! Uważam, że jestem dobrym zawodnikiem. Jestem jednym z tych, którzy ciężko pracują. Zawsze powtarzam to samo: ciężko pracuję w piłce nożnej i ciężko pracuję na co dzień. Zawsze staram się postrzegać rzeczy z tego punktu widzenia.

Poza boiskiem wiemy, że interesujesz się wędkarstwem, spacerami z psem, jazdą konną oraz nawet baletem. Opowiedz nam jak wygląda typowy dzień Edinsona Cavaniego?

Dobrze, każdego dnia pierwsze co staram się zrobić, to iść na spacer z rodziną. Naprawdę uwielbiam naturę i tak, uwielbiam łowić. Po prostu kocham wieś. Mamy psy, ale to jest jedna z tych dużych zmian w naszym życiu, że musimy żyć z dala od nich i ludzi, których kochamy. Zwierzęta są świetnymi kompanami. Dlatego też uwielbiam wszystko, co związane jest z wsią i dziką przyrodą. Kiedy mam dzień wolny, staram uciec od wszystkiego, co związane jest ze środowiskiem futbolu.

Możemy więc sobie wyobrazić ciebie na świeżym powietrzu, na terenach zielonych wokół Manchesteru?

Tak to prawda, na razie szukamy miejsca dla siebie. Aktualnie mieszkamy w domu, który klub zapewnił, aby odbyć kwarantannę po przyjeździe tutaj. Szukamy dokładnie takiego miejsca z dala od miasta, na wsi, takiego abyśmy z rodziną i zwierzakami się pomieścili. Jesteśmy podekscytowani naszym nowym życiem tutaj w Manchesterze, jest to nowy rozdział naszego życia. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się doczekać, aby być dostępny dla drużyny. Chcę zacząć treningi z drużyną i móc w końcu założyć tę koszulkę.

Widzieliśmy, że dzielisz się swoimi treningami w mediach społecznościowych. Czy jesteś na sto procent gotowy i w najlepszej kondycji, aby rozpocząć sezon?

Przeczytaj również:  Luke Shaw: nowe transfery są częścią rodziny Manchesteru United

Tak. Prawdopodobnie brakuje mi kontaktu z kolegami z zespołu i pewnego przyśpieszenia. Powiedzmy, takich małych ćwiczeń na boisku i intensywności samej gry. Jednak po to tu jesteśmy, aby ciężko pracować i staramy się osiągać jak najlepszy poziom. Od momentu, kiedy zacznę pracować z kolegami, będę w stanie przyśpieszyć i nadrobić wszystko w krótkim czasie. Będę mógł od razu konkurować i dawać z siebie wszystko.

https://www.instagram.com/p/CGFEFYyqmu0/

Wysoki pressing to kolejna rzecz specyficzna dla Premier League. Jak myślisz pasuje to do ciebie, tak wysoka intensywność?

Tak. Jestem zwolennikiem wysokiego pressingu, zamykania rywali na ich własnej połowie. Uważam,  że wysoki pressing to ważna rzecz. Zależny jest od ustawienia całej drużyny
i wszyscy muszą chcieć tego i potrafić to zrobić. Jak najszybciej postaram się doprowadzić się do optymalnej kondycji i utrzymać ją jak najdłużej. Pressing, odebranie piłki
i zachęcenie zespołu do ataku, to właśnie chcę tutaj robić.   

Twój debiut w tej drużynie może nastąpić na dobrze ci znanym stadionie – Parc de Princes. Jak zareagowałeś na to, że Manchester United i PSG znowu zostali wylosowani razem?

– Tak, takie jest życie, prawda? Myślałem, że to po prostu kwestia losu i tego jak sprawy potrafią się potoczyć. To jest po prostu niesamowite, rzeczy zawsze się dzieją z jakiegoś powodu. Czasem w najbardziej niewiarygodny sposób. Właśnie nadszedł czas doświadczyć tej sytuacji, której nigdy bym sobie nie wyobraził. To będzie wspaniałe uczucie i miłe doświadczenie. Bardzo się z tego cieszę.

Niedługo w ramach spotkania Premier League, będziesz mógł też spotkać się
z dawnym kolegą z zespołu, Thiago Silvą. Jakie masz odczucia przed tym spotkaniem?

Wspaniale będzie ponownie go spotkać. Thiago [Silva] jest profesjonalistą, pracuje ciężko na treningach oraz wzorowo przygotowuje się do meczu. Na pewno nie będzie to łatwe. Jest świetnym obrońcą i kapitalnym zawodnikiem. Będzie to ciekawe doświadczenie.

Podpisałeś kontrakt na rok z możliwością jego przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. Jak myślisz, co możesz osiągnąć jako zawodnik Manchesteru United?

Myślę, że każdy gracz, który ma chęć konkurencji, chce walczyć o trofea. Zawsze ciężko pracujesz, pracując na swoje konto. Opierasz się o swoje wyniki, które pokazują, że możesz osiągać odpowiednie rezultaty. W momencie, kiedy osiągasz te odpowiednie rezultaty, to dopiero masz szansę na wygrywanie trofeów, aby móc osiągnąć coś więcej. Dołączyłem do jednego z największych klubów na świecie i celem tego klubu jest wygrywać i zdobywać trofea. Jednak na to musisz naprawdę ciężko pracować. Tak jak mówiłem, ciężka praca umożliwia nam osiągać to, co najlepsze mecz za meczem. Stopniowo powinnyśmy sobie uświadamiać, gdzie się znajdujemy, co możemy osiągnąć i gdzie się możemy znaleźć kiedyś. Uważam, że taki klub jak Manchester United powinien aspirować do wygrania Premier League, a później innych trofeów. To właśnie chciałbym osiągnąć w tym klubie wygrywać trofea, zdobywać tytuły. Zaczynając od Premier League, a potem przechodząc do innych pucharów. Chcę zrobić to samo wrażenie, które starałem się wywierać w innych klubach, w których grałem.

Ostatnie pytanie, czy masz coś do przekazania fanom, którzy z niecierpliwością oczekują twojego debiutu?

– Chcę przekazać wszystkim fanom, że nie mogę się doczekać tego, aby ubrać tą koszulkę, wyjść w niej na boisko i dumnie reprezentować te barwy. Dam z siebie wszystko w każdym meczu, więc mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i będę w stanie wynagrodzić temu klubowi, robiąc tutaj wspaniałe rzeczy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze