Nick Cox: gra na arenie międzynarodowej jest niezwykle cennym doświadczeniem dla piłkarzy z Akademii

manutd.com Michał Rzadkiewicz
Zmień rozmiar tekstu:

Szef Akademii Manchesteru United, Nick Cox, wyjaśnił dlaczego przerwy na występy międzynarodowe przynoszą wiele korzyści klubowej młodzieży.

Podobnie jak w przypadku każdej z tych przerw, wielu młodych „Czerwonych Diabłów” miało szansę reprezentować swoje drużyny narodowe na całym świecie, nawet jeśli przepisy dotyczące COVID-19 nakładają więcej ograniczeń niż zwykle.

Niemniej jednak niektórzy zawodnicy, którzy otrzymali powołania jak np. napastnik Joe Hugill, który obecnie przebywa na obozie treningowym z reprezentacją Anglii do lat 18 w St. George’s Park po zrobieniu wielkiego wrażenia zaraz po transferze do Manchesteru United z Sunderlandu i pierwszych występach w kadrach U-18 i U-23.

Środkowy obrońca, Will Fish, również został powołany do kadry, ale spędził mecz na ławce, natomiast Omari Forson został zaproszony do gry w reprezentacji Anglii do lat 17 i rozegrał pełne spotkanie. Iestyn Hughes dostał szansę w kadrze Walii do lat 19, a Noam Emeran i Hannibal Mejbri zagrali dla młodzieżowej kadry Francji.

Ich starsi koledzy, tacy jak Dylan Levitt (Walia), Ethan Galbraith (Irlandia Północna), Teden Mengi i James Garner (obaj z Anglii), również otrzymali powołania do kadr narodowych na różnym poziomie wiekowym.

– To, że niektórzy z naszych młodych adeptów wyjechali na zgrupowania reprezentacji jest dla nas jednoznaczne z tym, że cieszą się z możliwości reprezentowania swojej kadry na arenie międzynarodowej i poczucia dumy, która z tego wynika – powiedział Nick Cox.

– Z drugiej strony piłka międzynarodowa oferuje inny zestaw doświadczeń niż te, które możemy zaoferować im tutaj, w Akademii. Inny format treningów, inni koledzy, inne style gry, inne systemy trenerskie. Ponadto niektórzy nasi zawodnicy mają okazję zagrać na zupełnie innych pozycjach niż tutaj.

– W tygodniu, w którym nasi zawodnicy mają okazję prezentować się na arenie międzynarodowej, my mamy okazję zrozumieć wszystkie niuanse prawidłowego rozwoju młodzieży.

– Jesteśmy więc podekscytowani, widząc jak sobie radzą chłopcy, nawet jeśli reprezentacyjna piłka nożna jest nieco ograniczona w niektórych krajach, gdzie nie można podróżować. Zrobimy jednak co w naszej mocy, aby wspierać naszych graczy, gdziekolwiek się da – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze