Oficjalnie: Paul Scholes tymczasowym menedżerem Salford City

BBC sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Były pomocnik Manchesteru United, Paul Scholes, został w poniedziałek ogłoszony tymczasowym menedżerem czwartoligowego Salford City, którego jest współwłaścicielem.

Zarząd Salford City zdecydował się rozwiązać w poniedziałek ze skutkiem natychmiastowym kontrakt z dotychczasowym szkoleniowcem drużyny, Grahamem Alexandrem po tym, jak klub zanotował dwa zwycięstwa w pięciu pierwszych kolejkach League Two, w pozostałych meczach remisując. Obecnie zespół ten zajmuje 5. miejsce w lidze.

Jednakże klub wygrał jedynie 7 z ostatnich 20 meczów poprzedniego sezonu i nie zakwalifikował się do play-offów do League One. Choć w tym sezonie Salford City pozostaje niepokonany, to styl gry ma nie zadowalać właścicieli klubu, który w miniony weekend zremisował bezbramkowo na swoim boisku z Tranmere Rovers, które chciało przełożyć to spotkanie, bowiem wielu zawodników tej drużyny nie mogło zagrać z powodu zakażenia Covid-19.

Salford City Football Club zawiadamia, że menedżer Graham Alexander opuścił klub w trybie natychmiastowym. Przedstawiciele klubu spotkali się z Grahamem tego poranka i po przeprowadzonych dyskusjach zgodzono się na rozwiązanie współpracy – czytamy w oficjalnym oświadczeniu czwartoligowej drużyny.

– Klub pragnie podziękować Grahamowi za jego wkład i całą ciężką pracę. W swoim pierwszym sezonie doprowadził drużynę do Wembley i w rezultacie awansował do League Two. W swoim drugim sezonie osiągnął finał Leasing.com Trophy. Klub życzy mu wszystkiego dobrego i sukcesów w przyszłości. Ponadto drużynę opuszcza także trener pierwszego zespołu, Chris Lucketti.

– Paul Scholes będzie pełnił rolę tymczasowego pierwszego trenera, podczas gdy klub będzie poszukiwał nowego menedżera. Warren Joyce, który obecnie przebywa w izolacji, dołączy do Paula, gdy tylko będzie mógł – dodano.

Jak jednak przekazuje Simon Stone BBC, uważa się, że to właśnie Warren Joyce, także dobrze znany z Old Trafford trener młodzieży, a obecnie szef rozwoju Akademii w Salford City, ma przejąć obowiązki Grahama Alexandra, gdy już wyjdzie z izolacji. Scholes ma nie być brany pod uwagę jako kandydat do roli stałego menedżera klubu.

Scholes do tej pory miał tylko jedną, krótką przygodę w pracy menedżera, gdy w 2019 roku objął na miesiąc Oldham Athletic, ale szybko zrezygnował z posady. Anglik, wraz z Garym i Philem Neville’ami, a także Davidem Beckhamem, Ryanem Giggsem i Nickym Buttem, są współwłaścicielami drużyn Salford City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze