Paul Scholes: Edwin van der Sar idealnie pasowałby do roli dyrektora sportowego Man Utd

metro.co.uk [za: Stadium Astro] Oliwer Jadczak
Zmień rozmiar tekstu:

Paul Scholes wierzy, że dyrektor sportowy mógłby zdjąć sporą część presji z Eda Woodwarda, a Edwin van der Sar idealnie pasowałby na to stanowisko.

Ed Woodward znalazł się pod ostrzałem po kolejnym niezadowalającym oknie transferowym w wykonaniu „Czerwonych Diabłów”, a Ole Gunnar Solskjaer podobno wyraził swoją frustrację w klubie, gdy nie udało się ściągnąć zawodników ze szczytu jego listy życzeń. Władze klubu nie zdołały sprowadzić Jadona Sancho i Erlinga Haalanda w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, lecz sfinalizowały transfery czterech innych graczy w ostatnim dniu okienka transferowego.

Jednym z tych zawodników jest 33-letni Edinson Cavani, którego transfer Scholes uznał  za „bardzo dziwny”. Z kolei ściągnięcie aż czterech piłkarzy na tak późnym etapie może wywołać wśród zawodników poczucie, że klub działał w desperacji.

Po tych wydarzeniach, ponownie rozbrzmiała dyskusja odnośnie do zatrudnienia na Old Trafford dyrektora sportowego. Kilku byłych zawodników United, takich jak Rio Ferdinand i Darren Fletcher, było przymierzanych do pełnienia tej roli, lecz zdaniem Scholesa to Edwin van der Sar powinien zostać dyrektorem sportowym klubu. Obecnie były bramkarz „Czerwonych Diabłów” pełni funkcję dyrektora generalnego w Ajaksie.

– Sądzę, że dyrektor sportowy zdejmie dużo presji z Eda Woodwarda. Ed jest bardzo dobry w prowadzeniu klubu i zarabianiu dla niego pieniędzy. Nie mam jednak pewności, czy posiada on wystarczającą wiedzę o futbolu, aby sprowadzać odpowiednich zawodników, z czym były problemy w ostatnim czasie. Zatrudnienie dyrektora sportowego byłoby dla niego dobrym rozwiązaniem – powiedział Anglik w rozmowie ze Stadium Astro.

Scholes dodał również, że zarówno on, jak i kilku innych zawodników, nie chcieliby objąć tego stanowiska. Uznał, że nie ma żadnego doświadczenia w tej roli. Mógłby za to być konsultantem klubu i wyrażać swoją opinię na temat piłkarzy, lecz cały czas uważa Van der Sara za brakujący element układanki.

Edwin [van der Sar] wykonuje świetną robotę w Ajaksie. To zawsze była rola, którą chciał pełnić. Poszedł na uniwersytet i szkolił się w tym zakresie. Z kolei zarówno Rio [Ferdinand], jak i Fletch [Darren Fletcher], są w tej kwestii podobni do mnie, moglibyśmy być konsultantami. Kimś do kogo dzwonisz i pytasz o pomysł i opinię – dodał.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze