„The Mirror”: Man Utd uzgodnił ze Sportingiem prawo pierwokupu „następnego Luisa Figo”

The Mirror Oliwer Jadczak
Zmień rozmiar tekstu:

„Czerwone Diabły” rozważają kolejny atak na akademię Sportingu Lizbona. Tym razem celem jest Luis Gomes, nastoletni talent porównywany do Luisa Figo. W zeszłym tygodniu, 16-latek podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt, ale już został nazwany następcą byłego gwiazdora Realu Madryt i Barcelony.

Mimo że nastolatek jest związany 5-letnią umową ze Sportingiem, Manchester United miał uzgodnić z klubem z Lizbony prawo pierwokupu zawodnika za 14 milionów funtów.

„Czerwone Diabły” w przeszłości sprowadziły kilka portugalskich gwiazd ze Sportingu, takich jak Cristiano Ronaldo, Nani, czy Bruno Fernandes. Atletico Madryt również wyraziło zainteresowanie zawodnikiem, lecz ten postanowił zostać w Portugalii, a Old Trafford ma być jego ostatecznym celem.

Nastolatek wyraził zadowolenie z powodu podpisania swojego pierwszego kontraktu z klubem, do którego dołączył w wieku 6 lat.

– To niezapomniane uczucie. Odkąd dołączyłem do Akademii, to był jeden z moich głównych celów – mówi Gomes – Bardzo się cieszę, że klub we mnie wierzy. Teraz muszę kontynuować ciężką pracę i walczyć o kolejne cele, a także przywrócić pewność siebie.

– Zawsze marzyłem, żeby się tu znaleźć i zawsze chcę więcej. Dobrze, że to nastąpiło. Minęło wiele lat i wiele podróży. Byliśmy na wielu turniejach, ale ten wysiłek się opłacił. Jednym z moich marzeń jest wejście do pierwszej drużyny i będę nad tym pracował – dodaje Portugalczyk.

Gomes jest uznawany za kolejny światowej klasy talent akademii Sportingu, z której wyszli laureaci „Złotych Piłek„, czyli Figo i Cristiano Ronaldo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze