Oficjalnie: współpraca z Chevroletem przedłużona do końca 2021 roku

The Athletic, BBC, Twitter sebekseba Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

W wyniku pandemii Covid-19, przy okazji publikacji wyników finansowych Manchesteru United za sezon 2019/2020, poinformowano o przedłużeniu do końca 2021 roku współpracy z firmą Chevrolet, której logo zdobi koszulki “Czerwonych Diabłów” od sezonu 2014/2015.

Pierwotna umowa z Chevroletem miała obowiązywać do końca obecnego sezonu, ale z uwagi na skutki finansowe pandemii Covid-19, Manchester United miał zgodzić się na jej przedłużenie do końca przyszłego roku.

Ma to na celu umożliwienie General Motors, w skład którego wchodzi marka Chevrolet, na wypłacenie pozostałej sumy wynikającej z tej umowy w ratach i w dłuższym okresie. Jednocześnie władze klubu z Old Trafford mają rozmawiać z wieloma potencjalnymi głównymi sponsorami drużyny, którzy przejęliby tę rolę od 2022 roku. Oznaczać to jednak może niecodzienną zmianę sponsora w trakcie sezonu 2021/22.

O relacjach i umowach partnerskich w dobie pandemii krótko opowiedział dyrektor generalny Grupy Manchester United, zrzeszającej tych wszystkich partnerów klubu, Richard Arnold.

– Nasi partnerzy nie są bardziej odporni na to wszystko niż inne branże. Mamy jednak ogromne szczęście, że mamy za partnerów jedne z najlepszych firm na świecie, które dobrze się odbiły. Odnowienia tych kontraktów są silne. Nieustannie jednak szukamy dalszych możliwości rozwoju naszej marki.

Przy okazji Richard Arnold pochwalił Marcusa Rashforda za jego pozaboiskową działalność, nazywając angielskiego napastnika przykładnym “Czerwonym Diabłem”. Wkład klubu w walkę z Covid-19, poprzez Fundację Manchesteru United, ma wynosić ponad milionów funtów i stale rosnąć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze