Owen Hargreaves: powodzenia w próbie wygryzienia z drużyny Axela Tuanzebe

Daily Mail Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Axel Tuanzebe zebrał wiele pochwał za swój występ przeciwko Paris Saint-Germain. Jego skuteczne interwencje pomogły “Czerwonym Diabłom” zwyciężyć na Parc de Princes.

Obecność 22-latka w pierwszym składzie była nie lada zaskoczeniem, ponieważ przed tym spotkaniem swój ostatni mecz rozegrał w grudniu 2019 roku, jednak swoim występem zrewanżował się trenerowi za zaufanie.

Świetnie poradził sobie z Mbappe oraz Neymarem i bez wątpienia był najlepszym obrońcą na boisku. Po tym spotkaniu wiele osób uważa, że zasłużył sobie, by regularnie występować w pierwszym składzie “Czerwonych Diabłów”. Eksperci BT Sport nie szczędzili pochwał na jego temat po końcowym gwizdku.

– Uwielbiam go – mówił Owen Hargreaves. – Życzę powodzenia w próbie wygryzienia go ze składu. Szczerze mówiąc ma dobre warunki fizyczne, podejmuje dobre decyzje, mentalnie również dobrze się prezentuje, nie dał się Neymarowi i Mbappe. Myślę, że dorósł do tego.

Scott McTominay podobnie się zaprezentował kilka lat temu. Ten młody zawodnik, jeśli tylko jest zdrowy, jest w składzie. Jeśli masz takiego atletycznego gracza jak Tuanzebe, na taką pozycję (walka z Mbappe), to nie możesz nie dawać mu szansy.

Środkowy obrońca może być rozwiązaniem problemów Solskjaera na tej pozycji. Norweg nadal próbuje znaleźć odpowiedniego partnera dla Harry’ego Maguiere’a.

Były zawodnik Manchesteru United, Rio Ferdinand, również uważa, że Tuanzebe powinien otrzymać “nagrodę” w postaci kolejnych szans.

– To jest ten obszar, w którym Manchester United cierpi od ponad roku. Testują kolejnych piłkarzy, nowe formacje. Trzech, czterech obrońców.

– Ma zmysł i wyczuwa niebezpieczeństwo. Ole powiedział, że zmierzył się z dwójką światowej klasy napastnikami i wielokrotnie nie mylił się. Takie występy trzeba nagradzać.

– Zmagał się z kontuzją, ale w momencie, w którym ostatni mecz grałeś 10 miesięcy temu, wychodzisz na boisko i grasz w ten sposób, to zasługujesz na nagrodę, ale to Ole jest tym, który podejmuje decyzję.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze