Frank Lampard przed meczem z Man Utd: “Czerwone Diabły” to bardzo dobra drużyna

chelseafc.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Krótko przed wyjazdem na północ na sobotni mecz z Manchesterem United, Frank Lampard rozmawiał z mediami podczas wideokonferencji.

Menedżer Chelsea przekazał m.in. że oprócz Kepy Arrizabalagi, który ma problem z barkiem, cała drużyna jest gotowa i zdolna do gry w sobotnim spotkaniu. Lampard potwierdził przy okazji, że Petr Cech, który wznowił karierę i został wpisany do kadry “The Bules” na mecze Premie League tego sezonu, nie będzie w składzie na sobotnią potyczkę z “Czerwonymi Diabłami”. Poza nią znalazł się także kontuzjowany Billy Gilmour.

Ostatnia gra Manchesteru United na Old Trafford z Tottenhamem Hotspur zakończyła się porażką 1:6, ale od tego czasu podopieczni Solskjaera odpowiedzieli dwoma ważnymi i przekonującymi zwycięstwami. Lampard stwierdził, że wszystko jest możliwe w sobotnim spotkaniu, ponieważ obecny sezon obfituje w wiele niespodzianek.

– Możemy mówić o niektórych meczach, w których wielkie zespoły zdobyły wiele bramek, albo w których dochodziło do dużych zwrotów akcji, ale nie jestem tym zainteresowany – powiedział Lampard.

– Manchester United to bardzo dobra drużyna, graliśmy z nimi wystarczająco dużo razy w zeszłym roku, aby to wiedzieć, a ja nie przejmuję się tym, co mogło się wydarzyć w poprzednich meczach – dodał.

Lampard został też zapytany, czy przed tym spotkaniem nadal czuć atmosferę wielkiego meczu.

– W naszym życiu i w piłce zapanowała niepewność, która doprowadziła do nieprzewidywalności, jaką widzimy od początku sezonu, ale musimy się skupić tylko na sobie.

Lampard odniósł się również do zremisowanego 0:0 spotkania z Sevillą w Lidze Mistrzów

– Czyste konto zawsze daje pewność siebie. To wspaniale, ale bardzo uproszczone jest patrzenie na grę i mówienie: “straciliście bramkę, więc nie jest dobrze” czy też “nie straciliście bramki, więc jest dobrze”.

– Moim zadaniem jest ciągłe analizowanie tego, co było dobre, a co złe. Niektóre elementy tej gry nie były tak dobre, jak chciałem. Nasza obrona w polu karnym i nasza wytrzymałość na pewno były w porządku. To mnie naprawdę ucieszyło.

– Byliśmy naprawdę dobrzy w zeszłym sezonie, jeśli popatrzymy na kilka elementów gry, jak ciężko pracowaliśmy, aby odzyskać piłkę, pressing, jaki wywieraliśmy na drużyny. Nie to było powodem utraty przez nas bramek. Nie zachowywaliśmy czystych kont przez inne błędy w trakcie spotkań, których jesteśmy świadomi. Jestem zadowolony z czystego konta i będziemy to kontynuować.

Hakim Ziyech i Edouard Mendy rozmawiali w czwartek z mediami i opowiedzieli o swoich trudnych historiach, a Lampard wyjaśnił, w jaki sposób ci zawodnicy mogą pomóc drużynie.

– Kiedy patrzę na zespół, chcę pomóc rozwijać ideę liderów i osobowości w grupie. W ciągu długiego, trudnego sezonu będą chwile, kiedy będziesz polegał na nich, aby pomogli w trudnych meczach.

– Nie można uprawiać żadnego elitarnego sportu bez ludzi z osobowością i charakterem w zespole. Widziałem to w Hakimie i Eduardzie Mendym, gdy tylko weszli do szatni.

– Mam do Hakima zaufanie, jego dobra forma będzie się kształtować z czasem, potrzebuje go jeszcze trochę, aby odzyskać kondycję meczową. Teraz jego kontuzja jest już opanowana, ale obaj będą świetnymi wzmocnieniami na przestrzeni całego sezonu. Pomagam im rozwijać ich osobowości i komunikację między zawodnikami, potrzebujemy tego więcej.

Ziyech wszedł z ławki rezerwowych w ostatnich kilku meczach po kontuzji, której doznał przed sezonem.

– Bardzo trudno było go wprowadzić do zespołu przez tę kontuzję. Niestety nie możemy w Cobham przeprowadzić meczu z drużyną U-23 czy zorganizować spotkania na pełnowymiarowym boisku 11 vs 11. Byłby to dobry sprawdzian dla kogoś, kto nie grał pięć czy sześć miesięcy.

– Musimy znaleźć odpowiedni sposób, by jak najszybciej dać Hakimowi i innym w składzie, choć minutę na boisku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze