Oficjalnie: Ethan Galbraith z nowym kontraktem

manutd.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej o tym, że utalentowany pomocnik z Akademii “Czerwonych Diabłów”, Ethan Galbraith, związał się z klubem nową umową.

Galbraith był jednym z ośmiu piłkarzy klubowej Akademii, którzy zadebiutowali w pierwszej drużynie w minionym sezonie. 19-letni piłkarz z Irlandii Północnej podpisał z Manchesterem United kontrakt ważny do końca czerwca 2023 roku, z opcją jego przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Pomocnik dołączył do ekipy z Old Trafford w wieku 16 lat. We wrześniu zeszłego roku zadebiutował w dorosłej reprezentacji Irlandii Północnej w wygranym 1:0 meczu z Luksemburgiem na Windsor Park.

W niedawnym piątkowym meczu rezerw, Galbraith zapewnił zwycięstwo swojej drużynie nad Evertonem (2:1), wykorzystując rzut karny w 97 minucie meczu. Zawodnik dalej będzie rozwijał swój talent w klubie, gdzie nierzadko powoływany jest do treningów z pierwszą drużyną.

– Jestem zachwycony z podpisania nowej umowy z Manchesterem United. Wielkie podziękowania dla wszystkich z Murdock Sports za to, że doprowadzili do tego – pisał Galbraith na swoim koncie na Instagramie.

Instagram

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze