Marcus Rashford z najszybszym hattrickiem w Lidze Mistrzów po wejściu z ławki rezerwowych

manutd.com, Twitter Sebastian Słabosz

Marcus Rashford potrzebował zaledwie 27 minut po wejściu na plac gry w środowym meczu z RB Lipsk w Lidze Mistrzów, aby popisać się hattrickiem. Jak wyliczył portal statystyczny Opta, jest to najszybszy taki wyczyn, uwzględniając rezerwowych, w historii tych rozgrywek.

Anglik pojawił się na placu gry w 63 minucie, zmieniając strzelca pierwszego gola, Masona Greenwooda. Po raz pierwszy trafił do siatki w 74 minucie, podwyższając na 2:0. Cztery minuty później strzelił swojego drugiego gola, a hattricka skompletował w doliczonym czasie gry.

Zdjęcie

Jednocześnie Rashford został dopiero drugim piłkarzem w historii Manchesteru United, który zanotował hattricka pojawiając się na placu gry z ławki rezerwowych. Pierwszym był nie kto inny, jak najlepszy rezerwowy w historii klubu, Ole Gunnar Solskjaer, który dokonał tej sztuki w lutym 1999 roku w słynnym zwycięstwie w lidze nad Notthingham Forest 8:1. Norweg wszedł wówczas na plac gry w 72 minucie i trafił do siatki kolejno w 80., 88. i 90. minucie spotkania.

Ostatnim zawodnikiem Manchesteru United z hattrickiem w europejskich pucharach był Zlatan Ibrahimović, ale był to mecz Ligi Europy przeciwko Saint-Etienne w 2017 roku. Z kolei w Lidze Mistrzów takim wyczynem popisał się po raz ostatni Robin van Persie, a miało to miejsce w 2014 roku, w spotkaniu przeciwko Olympiakosowi w 1/8 finału.

Jednocześnie Marcus Rashford stał się szóstym piłkarzem Manchesteru United, który ustrzelił hattricka w rozgrywkach Ligi Mistrzów, dołączając do zacnego grona napastników w osobach: Andy’ego Cole’a, Ruuda van Nistelrooya, Wayne’a Rooneya, Michaela Owena i Robina van Persiego.

Obraz może zawierać: 5 osób, ludzie uprawiający sporty i na zewnątrz