Wielka Brytania wprowadza drugi lockdown. Premier League gra jednak dalej.

manutd.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Rząd Zjednoczonego Królestwa ogłosił sobotniego wieczoru, że kraj wchodzi w kolejny, drugi już narodowy lockdown, by stawić czoła gwałtownemu wzrostowi infekcji Covid-19, który nastąpił na całym świecie wraz z nadejściem tegorocznej jesieni.

Nowe przepisy wejdą w życie w czwartek 5 listopada i obowiązywać będą co najmniej do 2 grudnia 2020 roku. Tym razem nie oznacza to jednak, że angielski futbol najwyższej klasy rozgrywkowej zostanie zawieszony. Na moment wprowadzania nowych przepisów zmianom nie ulegną terminy spotkań kadry męskiej, żeńskiej i Akademii Manchesteru United. To samo dotyczy także niższych profesjonalnych lig.

Starcia “Czerwonych Diabłów” nadal będą rozgrywane przy pustych trybunach a zawodnicy oraz zawodniczki i sztaby szkoleniowe podlegać będą szczegółowym kontrolom i stosować będą musiały wszelkie środki ostrożności.

O nadchodzącym drugim narodowym lockdownie zrobiło się głośno już w piątkowy wieczór, gdy sprawę nagłośniło “Daily Mail”. Działania rządu spotkały się z dużą krytyką, a wśród niej pojawił się m.in. głos byłego kapitana “Czerwonych Diabłów”, Gary’ego Neville’a. Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson oficjalnie potwierdził drugi lockdown w sobotnie popołudnie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze