Solskjaer: jestem zadowolony z rekrutacji do klubu, mamy teraz więcej jakości i opcji w składzie

Ole Gunnar Solskjaer przyznał, że jest zadowolony z rekrutacji zawodników, jaką klub z Old Trafford przeprowadził w czasie, gdy Norweg jest menedżerem Manchesteru United. Zdaniem 47-latka wszyscy sprowadzeni piłkarze wpłynęli na grę “Czerwonych Diabłów”.

W ostatnim czasie głównym tematem rozmów w mediach w kwestii niedawnych transferów Manchesteru United była sprawa Donny’ego van de Beeka i rzadkich szans, jakie Holender otrzymuje od Norwega. Solskjaer przyznaje jednak, że nie przejmuje się tym, co wypisuje się w prasie czy publikuje w mediach społecznościowych.

– Nie dbam o to, jakie uznanie dostanę bądź go nie dostanę za poszczególne przeprowadzone transfery. Każdy zawodnik potrzebuje odpowiedniej ilości czasu na przystosowanie się. Niektórzy dołączają do drużyny i wyglądają, jakby byli tutaj od zawsze, a inni potrzebują więcej czasu na adaptację – mówił Solskjaer.

– Uważam jednak, że dobrze spisaliśmy się w zakresie rekrutacji. Jestem bardzo zadowolony z zawodników, których sprowadziliśmy do drużyny. Myślę, że wszyscy wpłynęli na nasz zespół. To zawodnicy, którym przyglądaliśmy się od pewnego czasu, więc jestem zadowolony, że ich mamy.

– Chcemy konkurencji o miejsce w składzie. Chcemy, aby zawodnicy wiedzieli, że są w drużynie inni piłkarze, którzy mogą odebrać im miejsce. Chcemy też graczy, którzy są w stanie poradzić sobie z tym i z presją z tym związaną. Trzeba to zrobić, jeżeli chce się być częścią Manchesteru United.

– W ostatnim czasie próbowaliśmy odnaleźć naszą kondycję fizyczną i formę. Przy czym dobrzy piłkarze zawsze mogą grać ze sobą. Mamy teraz do dyspozycji różnych piłkarzy i możemy grać różnymi systemami.

– W poprzednim sezonie wiele wysiłku włożyliśmy w wypracowanie naszych podstaw gry i tego, w jaki sposób chcemy grać. W tym sezonie dodaliśmy do składu dodatkowej jakości w osobach Edinsona Cavaniego, Donny’ego van de Beeka i Alexa Tellesa. Do tego zdrowy jest Paul Pogba, a także Marcus Rashford. Mamy więc znacznie więcej opcji wyboru.

– Mamy też więcej opcji taktycznych. Czy to chcemy grać ustawieniem 4-3-3, diamentem, 3-4-3, 3-5-2…mamy teraz zdecydowanie więcej opcji. Do tego w drużynie panuje równowaga. Nie da się grać naraz dziesięcioma napastnikami, dlatego też potrzebny jest balans i to musieliśmy znaleźć – dodał.

Solskjaer został też zapytany przed starciem z Arsenalem o bardzo zaciętą rywalizację między drużynami na starcie rozgrywek Premier League w tym sezonie.

– Liga jest obecnie bardzo nieprzewidywalna. Trudno będzie tutaj coś przewidzieć, a czeka nas bardzo długi sezon. Poprzednia kampania trwała dla większości drużyn do końca lipca, dla nas nawet prawie do końca sierpnia, a już w połowie września zaczęliśmy kolejny sezon, bez jakiejkolwiek większej przerwy – mówił dalej Solskjaer.

Przeczytaj również:  Czy Marcus Rashford zagra przeciwko Burnley?

– Mówiłem już o tym, Pep [Guardiola] także o tym mówił, wszyscy menedżerowie już to podkreślali. Musimy dbać o naszych zawodników. Zarówno pod kątem fizycznym, jak i mentalnym.

– Już byliśmy świadkami kilku dziwnych wyników, więc nie mam zamiaru przewidywać, ile punktów będzie potrzebne w tym sezonie, aby wygrać ligę. Myślę jednak, że ta rywalizacja będzie bardziej zaciekła niż w ostatnich dwóch sezonach, zdecydowanie. Jest kilka drużyn, które były niżej, a które przesunęły się do przodu i rzuciły wyzwanie innym.

– Muszę po prostu myśleć o nas i o tym, co my musimy zrobić. Poprzedni sezon zaczęliśmy naprawdę źle. Po dziewięciu spotkaniach mieliśmy na koncie dwa zwycięstwa. Teraz już mamy dwie wygrane, więc oczywiście potrzebujemy po prostu zdobyć więcej punktów. W pierwszych ośmiu czy dziewięciu kolejkach nie wygrasz ligi, ale musisz się w tym czasie upewnić, że nie pogrzebiesz szans na walkę o tytuł – dodał.

Solskjaer kolejny raz przyznał także, że wszystkim brakuje obecnie pewnej “normalności” i przede wszystkim obecności na stadionach kibiców.

Przeczytaj również:  ESPN: Eric Bailly odrzuci najnowszą ofertę Manchesteru United

– Gra bez kibiców to kompletnie inne sprawa. Gra przy pustych stadionach odbiera całą pasję i ekscytację temu sportowi. Piłkarze nie są już karmieni tą ekscytacją, która pochodzi od tłumów zgromadzonych na trybunach. Taktyka zaczyna odgrywać większą rolę – kontynuuje Norweg.

– Teraz mamy jednak do dyspozycji więcej opcji niż rok temu. Dodaliśmy nieco więcej jakości do naszej drużyny. Jestem zadowolony z piłkarzy, którzy do nas dołączyli, nawet jeżeli wiem, że nie mogą wszyscy przebywać na boisku w tym samym czasie.

– Trzeba jednak znaleźć odpowiednią równowagę. Nie można wystawić do gry siedmiu najlepszych napastników, nawet jeżeli chciałoby się tego dokonać. Trzeba odnaleźć system gry, który działa i który można zmienić z meczu na mecz.

– Dla przykładu Alex Telles rozegrał bardzo dobry mecz w Paryżu, ale myślę też, że Luke Shaw również zagrał ostatnio kilka bardzo dobrych spotkań. Właśnie takiej rywalizacji o miejsca w składzie chcemy – dodał.

Przeczytaj również:  Nemanja Matić po rewanżu z Granadą dla MUTV: czas, abyśmy dotarli do finału i zdobyli trofeum

Mecz z Arsenalem będzie spotkaniem numer 100 dla Solskjaera w roli menedżera Manchesteru United (licząc także okres, w którym Norweg pełnił funkcję tymczasowego szkoleniowca).

– Staje się coraz starszy, ale czerpię przyjemność z prowadzenia Manchesteru United. Powiedzałem sobie, gdy otrzymałem tę pracę, że muszę czerpać przyjemność z każdej minuty pracy tutaj, bez względu na wzloty i upadki – kontynuował.

– To wyzwanie, ale gdybym nie czerpał z tego przyjemności, to by mnien tutaj nie było. Czasem starasz się wyłączyć, obejrzeć jakieś seriale w telewizji, ale to praktycznie praca 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, zdecydowanie.

– Na tem moment oglądam starą serię Kroniki Seinfelda [serial]. Oglądam też nowe seriale, ale jestem bardzo oldschoolowy. Jestem teraz na piątym sezonie i przejście przez to zajęło mi kilka ostatnich miesięcy – dodał.

Po spotkaniu z Arsenalem, Manchester United będzie musiał udać się do odległego Stambułu na mecz z Basaksehirem w Lidze Mistrzów, aby potem w sobotę pojechać do pobliskiego Liverpoolu na spotkanie z Evertonem w Premier League. Później nastąpi przerwa, ale w jej trakcie wielu zawodników uda się na zgrupowania swoich reprezentacji, gdzie może rozegrać kolejne trzy mecze, zanim wróci do klubów i ponownie będzie rywalizować w lidze oraz pucharach.

Marcus Rashford i Harry Maguire są pewni ponownego powołania do kadry Anglii. Dużo mówi się jednak o tym, że tym razem dołączą do nich również Luke Shaw oraz Mason Greenwood, a niewykluczone także, że i Aaron Wan-Bissaka znajdzie się na radarze Garetha Southgate’a. Oznacza to, że większa liczba zawodników “Czerwonych Diabłów” będzie bardziej obciążona kolejnymi spotkaniami w tym sezonie.

– Odbyłem bardzo dobrą rozmowę z Garethem Southgatem przed ostatnim spotkaniem drużyny. Nie chcę się w to wtrącać, to on decyduje, kogo chce powołać. Jeżeli będzie chciał powołać jakiegoś mojego piłkarza, to są dostępni – mówił dalej Norweg.

– Co do powrotu Masona Greenwooda do reprezentacji, to nie wciągniecie mnie w tę dyskusję, to na pewno. Nie będę tutaj źródłem jakichś nagłówków w gazetach. Jestem pełen podziwu pracy Garetha w kadrze Anglii i uważam, że wykonuje tam fantastyczną robotę. Pozwolę sobie na to, aby on skupił się na swojej pracy, a ja na swojej – zakończył Solskjaer.

Ostatnie sztuki

Plecak worek adidas Manchester United DY7689

Wykonany z lekkiego materiału, plecak worek w barwach klubu Manchester United. Ściągany sznurkiem, który jednocześnie pełni funkcję pasków na ramię. Dzięki wytrzymałej i pojemnej komorze głównej, pomieści niezbędny sprzęt sportowy i drobne akcesoria.
Przeczytaj również:  Ole Gunnar Solskjaer po wygranej 3:1 z Burnley dla BBC i Sky Sports: Mason Greenwood zanotował fantastyczny występ
Licencjonowany produkt klubowy. Cechy produktu:
  • kolor: czarny
  • materiał: poliester
  • wymiary: 46x35 cm (mierzone na płasko)
  • uchwyt do zawieszenia
  • dodatkowa boczna kieszeń, zasuwana na zamek
  • wyeksponowane herb klubu i logo producenta

Dyskusja

Najnowsze

“The Times”: Joel Glazer próbował powstrzymać Eda Woodwarda przed rezygnacją

Współwłaściciel Manchesteru United, Joel Glazer, próbował namówić Eda Woodwarda, aby ten nie rezygnował ze swojej funkcji, gdy dowiedział się...

Nicky Butt o zamieszaniu ws. Super Ligi: żadne przeprosiny tutaj nie pomogą

Nicky Butt, były pomocnik, a także były już pracownik Manchesteru United, postanowił zabrać głos po spektakularnym fiasku planów utworzenia...

The Athletic: Ed Woodward w Manchesterze United – “Świetny w marketingu, fatalny w kwestiach piłkarskich”

48 godzin - tyle mniej więcej trwał największy piłkarski twist w nowożytnej historii, który śmiało zasługuję na ekranizację i...

Media: jeden z czołowych klubów może zostać sprzedany w nadchodzących dniach

W ostatnich dniach byliśmy świadkami nie lada batalii o tzw. Super Ligę, która miała zrzeszać największe marki piłkarskie w...

The Athletic: o tym jak kluby Super Ligi przegrały wszystko

W felietonie komentującym burzliwe wydarzenia ostatnich dni Adam Crafton z portalu "The Athletic" przygląda się nieudanemu gambitowi 12 klubów-założycieli...

Oficjalnie: Super Liga zostaje zawieszona

Po dwóch intensywnych dniach angielskie kluby zrezygnowały z pomysłu uczestniczenia w ogłoszonej w niedzielę Super Lidze. Po tym, jak...

Oficjalnie: Manchester United i inne angielskie kluby opuszczają SuperLigę

Manchester United, Arsenal, Tottenham i Liverpool oficjalnie poinformowali, że nie będą brali udziału w rozgrywkach Europejskiej SuperLigi. Oświadczenie Manchesteru United...

Oficjalnie: Ed Woodward rezygnuje z funkcji wicedyrektora wykonawczego Manchesteru United

Manchester United oficjalnie potwierdził doniesienia mediów, informując, że Ed Woodward ustąpi ze stanowiska wicedyrektora wykonawczego klubu wraz...

Najważniejsze

Oficjalnie: Manchester United i inne angielskie kluby opuszczają SuperLigę

Manchester United, Arsenal, Tottenham i Liverpool oficjalnie poinformowali, że nie będą brali udziału w rozgrywkach Europejskiej SuperLigi. Oświadczenie Manchesteru United...

Oficjalnie: Ed Woodward rezygnuje z funkcji wicedyrektora wykonawczego Manchesteru United

Manchester United oficjalnie potwierdził doniesienia mediów, informując, że Ed Woodward ustąpi ze stanowiska wicedyrektora wykonawczego klubu wraz...

Może Cię także zainteresować

0