“MEN”: Galbraith, Laird i Puigmal mogą w styczniu udać się na wypożyczenia

MEN Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ma rozważać możliwość wypożyczenia kolejnych trzech ze swoich utalentowanych piłkarzy rezerw. Chodzi o Ethana Galbraitha, Arnau Puigmala i Ethana Lairda. Wszyscy trzej wcieleni są obecnie do kadry U-23 Neila Wooda.

Trzej wymienieni zawodnicy mają po 19 lat i już latem byli rozważani jako kandydaci do tymczasowego opuszczenia klubowej Akademii na rzecz seniorskiego futbolu. Laird i Puigmal narzekali jednak w końcówce okienka transferowego na urazy, a i Galbraith nie grywał we wrześniu i październiku. To właśnie kontuzje miały zniweczyć te plany.

Zarówno Galbraith i Puigmal wrócili już do kadry Wooda, a ten drugi zdobył nawet bramkę i asystę w ostatnim spotkaniu z Brighton, które “Czerwone Diabły” wygrały 5:2. Pełna relacja ze spotkania znajduje się na naszej stronie.

Cała trójka pojawia się też na treningach pierwszej kadry prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera. Trudno będzie im jednak przebić się do pierwszego zespołu i wygodną opcją – zarówno dla nich, jak i klubu – będą wypożyczenia. Dołączyliby tym samym do grona 6 innych zawodników kadry U-23, którzy przebywają obecnie w innych klubach. Podsumowanie ich dotychczasowych postępów również znajdziecie na naszej stronie.

Galbraith podpisał niedawno nowy kontrakt z klubem, tym samym wiążąc się z nim do czerwca 2023 roku. Manchester United wiąże wielkie nadzieje z reprezentantem Irlandii Północnej. Młody pomocnik zadebiutował nawet w dorosłej drużynie Solskjaera, lecz był to jego jedyny dotychczasowy występ na tym poziomie. Miało to miejsce w Lidze Europy podczas wyjazdowego starcia w Astanie.

W innym meczu Ligi Europy – z AZ Alkmaar na boisku mogliśmy zobaczyć Lairda. Puigmal, który pochodzi z Hiszpanii, nie miał jeszcze szansy na pokazanie się w seniorskim składzie klubu z Old Trafford.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze