Manchester United załatwia pozwolenie na pracę dla Amada Diallo

utdreport.co.uk Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United dopina formalności związane z pozwoleniem na pracę dla Amada Diallo. Przejście młodego piłkarza Atalanty na Old Trafford zostało ogłoszone jeszcze latem, ale młody skrzydłowy dołączy do nowych kolegów z zespołu dopiero zimą.

“Czerwone Diabły” uzgodniły już z Atalantą, że opłata za zawodnika wyniesie 19 milionów funtów. Wszelkie zmienne mogą sprawić, że kwota ta urośnie do 37 milionów funtów. Klub oficjalnie potwierdził już, że żeby cała transakcja doszła do skutku, konieczne będą jeszcze badania, warunki kontraktu z piłkarzem, a także pozwolenie na pracę.

Według “MEN”, Manchester United chciał zakontraktować piłkarza latem, zanim nowe przepisy odnośnie młodych piłkarzy (w wieku 18-21 lat) wejdą w życie, czyli po Brexicie.

Iworyjczyk jeszcze nie wystąpił w barwach Atalanty w tym sezonie, sześć razy siadając na ławce rezerwowych. Jego przyjście na Old Trafford z pewnością przyniesie sporo ekscytacji, lecz trudno spodziewać się, że z miejsca wskoczy on do pierwszej jedenastki. Jego wprowadzanie do zespołu może być przeprowadzane stopniowo, podobnie jak w przypadku Facundo Pellestriego, który debiutował w zespole rezerw Neila Wooda.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze