Fred o nadchodzącym meczu z Paris Saint-Germain oraz walce z rasizmem

Esporte Interativo Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

W niedzielę Manchester United zmierzy się z Southampton w ramach rozgrywek Premier League. Po “Świętych” rywalem “Czerwonych Diabłów” będzie Paris Saint-Germain. Na temat pojedynku z mistrzami Francji wypowiedział się Fred.

Klub z Old Trafford miło wspomina dwie ostatnie wycieczki do Paryża. Ostatnia wygrana 2:1 pozwoliła dwudziestokrotnym mistrzom Anglii na zajęcie świetnej pozycji do awansu do fazy pucharowej tegorocznej Ligi Mistrzów. Rywalizacja w “Teatrze Marzeń” z mistrzem Francji może przesądzić o przejściu Manchesteru United do dalszej fazy turnieju. Ekipa norweskiego szkoleniowca potrzebuje do tego zaledwie remisu, ale trzy punkty zagwarantują im pierwsze miejsce w grupie i teoretycznie łatwiejsze losowanie w 1/8 finału.

Pomocnik “Czerwonych Diabłów”, Fred przekonuje, że nie ma się czego obawiać, ponieważ wszyscy doskonale znają graczy Paris Saint-Germain. Brazylijczyk zauważa jednak, że pomimo wyjazdowej wygranej, Francuzi to wciąż najsilniejszy rywal w grupie i należy się mieć na baczności.

– Znamy ich. Wiemy sporo o ich graczach. Wiele razy grałem z Neymarem. Przed meczem obejrzymy jeszcze mnóstwo wideo na temat tych zawodników. Analizujemy, którą stroną atakują częściej, lewą czy prawą. Widzimy, w jakich momentach przyspieszają grę, a kiedy zwalniają.

– Musimy być przygotowani na wszystko. Wiemy, że w każdej chwili mogą zadecydować o losach spotkania. Ważne, aby być nieustannie skoncentrowanym.

Fred został zapytany również o znaczenie piłkarzy zabierających głos na ważne tematy społeczne. W ubiegły piątek w Brazylii odbył się Dzień Świadomości Czarnoskórych. Z tej okazji gracz United napisał krótką wiadomość, podczas której wsparł walkę z rasizmem. Dzień wcześniej w supermarkecie w Porto Alegre zginął czarnoskóry mężczyzna, co spowodowało niezadowolenie i zamieszki na ulicach w całej Brazylii.

– Pewnie. Mówiłem o tym dużo. Myślę, że my jako gracze odgrywamy bardzo istotną rolę społeczną. Dziś media społecznościową są wszystkim. Ludziom, którzy posiadają wielu obserwujących udało się dotrzeć do ogromu osób na całym świecie. Musimy mieć tę świadomość.

– Musimy postarać się, aby wszyscy byli świadomi tego, że nie mają żadnych uprzedzeń. Czuję się zatem bardzo zaszczycony, mogąc choć trochę poruszyć ten temat w mediach społecznościowych. Nie tylko o rasizmie, ale także wszelkiego rodzaju uprzedzeniach. Spróbujmy tego zakazać i kochać innych. To bardzo ważne – podkreślił Fred.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze