ManUtd.pl ocenia: niewykorzystane zmiany się mszczą

Błażej Duda

Manchester United uległ 1:3 Paris Saint Germain w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę dla „Czerwonych Diabłów” zdobył Marcus Rashford. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Pewnie wybronił uderzenie Florenziego i fantastycznie zareagował na próbę Bakkera. Ma jednak prawo być niezadowolony ze swojej postawy przy pierwszym golu Neymara. Ocena: 6

Aaron Wan-Bissaka – Przytomnie zachował się w akcji na 1:1, w której powalczył o wybitą piłkę i wystawił ją Rashfordowi. Okazyjnie podłączał się do akcji kombinacyjnych, ale zbyt często tracił piłkę w środkowej strefie. Parę razy dał się złapać poza pozycją przy szybkich atakach PSG i powinien ustawić się lepiej przy szansie Bakkera. Ocena: 5,5

Victor Lindelof – Uważny w ustawieniu, dobrze radził sobie w starciach z Neymarem jak i Mbappe, którego dwukrotnie w pierwszej połowie zablokował. Ładnie operował piłką przy nodze , m.in. częstując świetnym podaniem Rashforda w 47. minucie. Ocena: 6,5

Harry Maguire – Przez większość spotkania PSG nie było w stanie wykorzystać jego braków szybkościowych, jednak Anglik nie był bezbłędny. Zupełnie odpuścił Marquinhosa w 63. minucie, postanawiając zdublować krycie z Lindelofem. Z kolei w akcji bramkowej w doliczonym czasie Neymar dwukrotnie zdołał go usadzić na murawie. Ocena: 5

Alex Telles – Zbyt wolno zareagował na podbite uderzenie Mbappe, przez co nie zdążył zablokować Neymara przy golu na 0:1, oraz w 63., gdy główkował Marquinhos. Dopuścił do kilku groźniejszych dośrodkowań ze swojego sektora. Z przodu dość jednowymiarowy, często zbyt długo zbierał się do dośrodkowania. Ocena: 5

Scott McTominay – Gorszy od stonki ziemniaczanej. Wykonał jedenaście prób odbiorów, popełnił pięć fauli (niekiedy po dwa w jednej akcji), nie odpuścił biednemu Neymarowi nawet po drodze do szatni. Daleko było mu jednak do skały nie do przejścia. Często boleśnie ośmieszany przez rywala, powinien lepiej zachować się w przegranym starciu z Mbappe, które doprowadziło do pierwszej bramki. Ocena: 6

Fred – Zaserwował to co zwykle. Chuchał i dmuchał, naciskał rywali czym w kilku sytuacjach przed przerwą uruchamiał szybsze ataki, jednak równie często odcinało mu prąd. Najpierw wybijał piłkę pod nogi Florenziego, potem dał się sprowokować Paredesowi, którego jeszcze przed przerwą bardzo ryzykownie zaatakował w starciu „na styk”. Ani Brazylijczyk, ani Norweg na ławce nie wzięli sobie jednak do serca sygnałów ostrzegawczych. Ostatecznie wyeliminował się z gry złym przyjęciem piłki, po którym musiał ratować się wślizgiem. Ocena: 3

Bruno Fernandes – Nie był tak beztroski z piłką jak w spotkaniu z Southampton, ale wprost wynikało to z warunków gry, jakie stwarzali mu rywale. Uważnie pilnowany przez Danilo musiał sobie szukać miejsca w bocznych sektorach i dopiero po przerwie zyskał nieco swobody. Ładnie zachował się w akcji z 57. minuty, najpierw przepuszczając piłkę, a potem wystawiając ją Martialowi. Zmarnował jednak kontrę chwilę wcześniej, a tuż przed przerwą grubo się pomylił w akcji, którą powinien samodzielnie wykończyć. Ocena: 5

Marcus Rashford – Poza rajdem z 49. minuty i paroma wyjściami do kontry na początku drugiej połowy, wydawał się mocno spięty i bał się ryzykować w starciach jeden na jeden. Ostatecznie brał jednak udział w najgroźniejszych akcjach United – w 16. minucie oddał celny strzał po ładnej wymianie z Fernandesem, wystawił setkę Martialowi i ładnie wrzucał na bliższy słupek do Cavaniego. Gol z 32. minuty bardzo szczęśliwy, ale i takie się liczą. Ocena: 6

Anthony Martial – To że nie ukończył spotkania z choćby punktem w kanadyjce zasługuje na wyróżnienie. Idealnie zagrywał w 45. minucie do Fernandesa i w 57. do Cavaniego, a jednocześnie w fatalnym stylu zmarnował dwie „patelnie”. Odpuszczał w pressingu i w fizycznych starciach. Ocena: 3

Edinson Cavani – Zaprezentował to, czego należy wymagać od „dziewiątki”. Naciskał rywali pressingiem, dobrze reagował na piłki wybijane z obrony i wprowadzał partnerów do ataku. Fantastycznie odgrywał do Rashforda w 49. minucie, a w 57. zabrakło mu centymetrów, by pokonał Navasa cudownym lobem. Ocena: 7

Rezerwowi:

Paul Pogba – Bliski zdobycia spektakularnej bramki z woleja. Ocena: 5

Donny van de Beek – Aktywnie szukał miejsca na podłączenie się do akcji w końcowej fazie. Ocena: 5

Mason Greenwood – Brał grę na siebie, dobrze utrzymywał się przy piłce i wygrał kilka pojedynków. Ocena: 6