Raport z wypożyczeń: pierwszy gol w seniorskiej piłce Di’Shona Bernarda

Twitter Łukasz Pośpiech

20-letni Di’Shon Bernard jest jednym z najgorętszych nazwisk Akademii Manchesteru United. Ten mierzący 187 cm wzrostu obrońca znajduje się też w szerokim gronie piłkarzy, którzy w sezonie 2020/21 udali się na wypożyczenia. Obecnie gra dla Salford City, w którego barwach popisał się ostatnio swoim pierwszym seniorskim golem.

W klubie Paula Scholesa i kilku innych byłych piłkarzy ze słynnego Class of 92′, Bernard wystąpił sześć razy, w tym dwukrotnie na boku obrony. Anglik może pochwalić się niezłymi statystykami, bo zdobył już dwie asysty (obie przeciwko Morecambe w poprzedniej kolejce League Two), a w środowym meczu z Carlisle United popisał się golem. Pomimo bramki wychowanka Manchesteru United, Salford przegrał to spotkanie 1:2.

Diogo Dalot

Inny wypożyczony z Manchesteru United obrońca, Diogo Dalot, również gra regularnie dla swojego tymczasowego klubu – AC Milan, choć nie występuje w lidze (zaledwie 19 minut na boisku w tym sezonie). Jest jednak etatowym graczem Ligi Europy, w której zagrał wszystkie mecze od deski do deski. W jednym z nich (ze Spartą Praga) strzelił nawet bramkę i popisał się wyszukaną asystą.

AC Milan podejmował w miniony czwartek na własnym stadionie Celtic. Zespół ze Szkocji zaskoczył rywali, pokonując dwukrotnie Donnarumę w 7. i 14. minucie meczu. Od tamtej jednak pory Mediolańczycy ruszyli zdecydowanie i już w 26. minucie wynik wynosił 2:2. Ostatecznie podopieczni Pioliego wygrali mecz 4:2 i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

Portugalczyk zaliczył niemal 89% celnych podań, lecz żadne z jego trzech dośrodkowań nie znalazło adresatów. Dalot uderzył też raz na bramkę, ale niecelnie.