David Seaman: jeśli Henderson chce zostać pierwszym bramkarzem reprezentacji, to jedynym wyjściem może być opuszczenie Man Utd

goal.com Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda angielskiego futbolu oraz były bramkarz Arsenalu, David Seaman, skomentował obecną sytuacją Deana Hendersona, który pełni rolę rezerwowego golkipera Manchesteru United.

Dean Henderson jest największą bramkarską nadzieją angielskiego futbolu. Po notorycznych błędach Jordana Pickforda z Evertonu, wielu ekspertów zaczęło zastanawiać się nad zmianą podstawowego golkipera w reprezentacji “Synów Albionu”. Jedna z legend krajowej piłki, David Seaman twierdzi, że Pickforda w hierarchii może wyprzedzić drugi bramkarz Manchesteru United, ale by tego dokonać, być może będzie musiał opuścić Old Trafford.

23-latek udowodnił, że jest jednym z najlepszych w swoim fachu, kiedy na wypożyczeniu reprezentował barwy Sheffield United. Ole Gunnar Solskjaer przekonał Anglika do powrotu na Old Trafford i rywalizacji z pikującym w dół z formą Davida de Gei, chcąc wywrzeć na Hiszpanie większą presją. To sprawiło jednak, że Henderson nie otrzymuje zbyt wielu szans na grę. Wychowanek “Czerwonych Diabłów” wystąpił w zaledwie 5 meczach we wszystkich rozgrywkach, ale zdołał sobie zapracować na uznanie selekcjonera reprezentacji Anglii, Garetha Southgate’a.

Seaman ma wątpliwości, czy Henderson zdoła wywalczyć pozycję pierwszego golkipera, jeżeli nie będzie grał tydzień w tydzień na poziomie klubowym,

– Jeżeli Henderson chce mieć jakiekolwiek szanse na zostanie pierwszym bramkarzem reprezentacji Anglii, to musi grać więcej. Gdyby został numerem jeden w Manchesterze United, stanowiłby realne zagrożenie dla Jordana Pickforda i myślę, że przeskoczyłby Nicka Pope’a.

– Posiada doświadczenie z czasów gry w Sheffield United. Posiada doświadczenie, które jest mu potrzebne. Potrzebuje po prostu więcej minut. Jeśli nie uda mu się to w Manchesterze United, to myślę, że wtedy powinien rozejrzeć się za innym klubem – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze