FA WSL: “Czerwone Diablice” gromią Bristol City

manutd.com Sebastian Słabosz

„Czerwone Diablice” w minioną niedzielę zrobiły dokładnie to, co podopieczni Ole Gunnara Solskjaera tego samego dnia w spotkaniu z Leeds United. Podopieczne Casey Stoney na Leigh Sports Village rozbiły piłkarki Bristol City 6:1.

Pomimo wysokiego zwycięstwa to drużyna przyjezdna jako pierwsza poważnie zagroziła bramce „Czerwonych Diablic”, ale Ebony Salmon, która dotarła do dobrego prostopadłego podania, zdecydowała się na strzał lobem i chybiła celu.

Później do głosu coraz mocniej zaczęły dochodzić piłkarki gospodarzy. Najpierw Millie Turner próbowała strzałem głową, następnie Jackie Groenen przetestowała golkiperkę rywali uderzeniem z woleja, a potem Ona Batlle przeprowadziła świetny rajd, który zakończyła uderzeniem. Wciąż jednak było 0:0.

W 24 minucie amerykańska gwiazda, Tobin Heath, która w ostatnich dniach znalazła się w Najlepszej Jedenastce Piłkarek w 2020 roku według FIFA, oddała strzał z około 30 metrów, po którym mógł paść gol warty nominacji do Bramki Sezonu, ale piłka uderzyła w poprzeczkę i poszybowała za plac gry.

Przełamanie przyszło dwie minuty później. Leah Galton otrzymała piłkę od Katie Zelem, zwiodła dwójkę obrończyń i uderzeniem z ponad 20 metrów pod poprzeczkę dała prowadzenie gospodarzom.

Podopieczne Casey Stoney dalej nacierały na bramkę rywali. Strzał Tobin Heath został wybroniony przez bramkarkę gości, a następnie Ella Toone został w ostatniej chwili zablokowana przez jedną z rywalek.

Jednak tuż przed przerwą „Czerwone Diablice” zdołały jeszcze zdobyć drugiego gola. Kolejną asystę w tym meczu zanotowała Katie Zelem, która dośrodkowała z rzutu rożnego w pole karne wprost na głowę Millie Turner. Do szatni gospodarze schodzili z pełni zasłużonym dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron podopieczne Casey Stoney jeszcze bardziej dokręciły śrubę. W 52 minucie zawodniczki gospodarzy miały kolejny rzut rożny, piłkarki Bristol City nie potrafiły wybić skutecznie piłki ze swojej szesnastki, w zamieszaniu najlepiej odnalazła się Jess Sigsworth i było już 3:0.

Dziesięć minut później swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobyła Leah Galton. Ella Toone zagrała świetną prostopadłą piłę do skrzydłowej „Czerwonych Diablic”, a ta zanotowała kolejne wspaniały strzał, tym razem z ostrego kąta na pograniczu pola karnego.

W 72 minucie odpowiedziała drużyna gości po tym jak gola zdobyła była zawodniczka „Czerwonych Diablic”, Ebony Salmon, która świetnie wyszła w tempo do zagranej za plecy obrończyń gospodarzy piłki i choć przegrała pierwszy pojedynek z Mary Earps, to przy dobitce się już nie pomyliła.

To tylko rozzłościło ekipę gospodarzy, a konkretniej Tobin Heath, która w ciągu trzech minut zdobyła dwa gole, potwierdzając dlaczego uważana jest za jedną z najlepszych piłkarek na świecie. Najpierw Amerykanka wykorzystała błąd obrony Bristol i cudownym, technicznym strzałem z dystansu trafiła do siatki, a następnie wpadła w pole karne, założyła siatkę obrończyni rywalek i spokojnie wykończyła akcję na 6:1, która przypieczętowała wynik tego meczu.

Tym samym podopieczne Casey Stoney kończą rok 2020 w roli liderek kobiecej angielskiej ekstraklasy. W 10 dotychczasowych meczach „Czerwone Diablice” zdobyły 26 punktów (8 zwycięstw i 2 remisy). Piłkarki Manchesteru United stają się coraz poważniejszymi kandydatkami do tytułu mistrzowskiego.

Teraz „Czerwone Diablice” czeka przerwa zimowa w rozgrywkach. Do gry podopieczne Casey Stoney wrócą 10 stycznia 2021 r. (niedziela), gdy na wyjeździe zmierzą się w lidze z zawodniczkami Evertonu.

Manchester United – Bristol City 6:1 (Galton 26′ i 62′, M. Turner 45′, Sigsworth 52′, Heath 83′ i 86′ – Salmon 72′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Earps – Batlle (Harris 74′), M. Turner, A. Turner, Smith – Groenen (Ladd 64′), Zelem (Ross 64′), Toone – Heath, Sigsworth (Fuso 54′), Galton (Hanson 74′)