Fabrizio Romano: odejście Paula Pogby przesądzone, ale tylko za odpowiednią ofertę

Twitter Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Włodarze Manchesteru United podjęli decyzję o tym, by pozwolić Paulowi Pogbie opuścić klub wraz z końcem bieżącego sezonu – przekonuje włoski dziennikarz Fabrizio Romano, śledzący bieżące ruchy na rynku transferowym. „Czerwone Diabły” nie zamierzają jednak oddać reprezentanta Francji za bezcen, oczekując ofert na odpowiednim finansowo poziomie.

Medialna dyskusja na temat przyszłości 27-latka rozgorzała po tym, jak w przeddzień rewanżowego meczu Ligi Mistrzów Man Utd przeciwko RB Lipsk, agent piłkarza Mino Raiola publicznie zadeklarował, że kariera Paula Pogby na Old Trafford „jest skończona”.

W kolejce po francuskiego rozgrywającego stoją już od dawna przedstawiciele Juventusu – ekipy, w której Pogba wyrósł na gwiazdę światowego formatu i w której odnosił największe sukcesy w klubowej piłce nożnej. Jest wielce prawdopodobne, że sam piłkarz postrzega powrót do Turynu jako atrakcyjny kierunek, jednak problemem okazuje się żądana przez Manchester United, kwota odstępnego za transfer reprezentanta Francji.

Nie jest tajemnicą, że kondycja finansowa Juventusu, w związku z pandemią COVID-19, jest daleka od optymalnej. Działacze „Starej Damy” sondowali dotąd różne rozwiązania nie obciążające mocno budżetu klubowego, takie jak np. wypożyczenie Pogby z obowiązkiem wykupu w przyszłości. Ostatnio media we Włoszech donosiły także, że mistrzowie Serie A chcieliby dobić targu na zasadzie wymiany piłkarzy, a w transakcję mieliby zostać włączeni Aaron Ramsey lub Adrien Rabiot.

Manchester United tymczasem pozostaje świadomy tego, że mimo niezbyt udanego piłkarsko roku, Paul Pogba nadal pozostaje jedną z najlepszych marketingowo postaci w świecie futbolu. Przekaz płynący z Old Trafford na ten moment jest jasny: jeżeli któryś z klubów chce mieć u siebie 27-letniego mistrza świata, musi zaproponować odpowiednią sumę pieniędzy, a gdyby w grę miała wchodzić wymiana, to tylko na piłkarza klasy światowej.

Przypomnijmy, że latem 2016 roku „Czerwone Diabły”, prowadzone wówczas przez Jose Mourinho, zapłaciły Juventusowi za Francuza kwotę rzędu 105 milionów euro, bijąc światowy rekord transferowy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze