Sir Alex Ferguson weźmie udział w wydarzeniu promującym walkę z demencją

Daily Mail l.pospiech Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Sir Alex Ferguson dołącza do legendy Liverpoolu sir Kenny’ego Dalglisha i selekcjonera angielskiej kadry, Garetha Southgate’a. Panowie połączą siły i staną razem do walki przeciwko demencji w piłce nożnej.

Trio weźmie udział w zbiórce funduszy na finansowanie badań związku między piłką nożną a tą chorobą, a także na wsparcie osób dotkniętych demencją i ich rodzin. W wywiadzie dla Sportsmail, były menedżer Manchesteru United uznał, że to odpowiednia rzecz, którą można zrobić.

– Futbol ma obowiązek przyjrzeć się sytuacji, a ludzie tacy jak ja są to winni tej grze, żeby sprawdzić, czy jest coś, co możemy z tym zrobić – powiedział Ferguson.

Ferguson może liczyć na wsparcie swojego rodaka i starego partnera sparingowego, sir Kenny’ego Dalglisha, a także Garetha Southgate’a. Panowie nie spotkają się oczywiście osobiście. Cała zbiórka będzie miała charakter relacji na żywo, która odbędzie się 15 stycznia.

Wszystkie osobowości obecne przy relacji będą nadawały z własnych domów, a całość poprowadzi prezenterka Sky, Kelly Cates. Fani, którzy nabędą bilety, wpłacając na sprawę, będą mogli zadać gościom pytania. Organizatorzy liczą, że publiczność zgromadzona przed ekranami komputerów pomoże zebrać nawet do 500 tysięcy funtów.

– Jeśli ja i Kenny będziemy na tej samej platformie, polecą iskry – zapowiada Ferguson. Organizatorzy przekazali już informację, że podczas zbiórki żaden temat nie zostanie wykluczony.

Osobą odpowiedzialną za powstanie wydarzenia jest Trevor East, który kiedyś współpracował ze Sky Sports jako dyrektor stacji.

– Zainspirowało mnie oglądanie wydarzenia transmitowanego na żywo przez Lockdown Theatre, w którym brał udział sir Ian McKellen, dame Judi Dench i inni – wspomina.

– To była wspaniała wieczorna rozrywka, zebrano też wielką sumę, pokazując sztukę – tłumaczył East, obecnie dyrektor Plymouth Argyle. – Wydało się to fantastycznym pomysłem w tych czasach lockdownu.

– Straciwszy wielu starych kolegów z zespołów na rzecz tej okropnej choroby, sir Alex, sir Kenny i Gareth nie wahali się, oferując swoje usługi – co jesteśmy pewni, że wpłynie dobrze na sześć cyfr zebranych na rzecz tej ważnej sprawy.

Środki zostaną przekazane na ręce Alzheimer’s Society’s Sport United Against Dementia, które wspiera pionierskie badania na tym polu. Pieniądze trafią też do organizacji charytatywnej League Managers Association’s In The Game, która wspiera swoich członków cierpiących na demencję i ich rodziny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze