Phil Neville zostanie szkoleniowcem klubu Davida Beckhama?

Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazał Fabrizio Romano, David Beckham chce, aby nowym menedżerem zarządzanego przez niego klubu MLS, Inter Miami, został jego dobry kolega z dzieciństwa i z boiska – Phil Neville.

Obaj panowie mieli w ostatnich godzinach prowadzić bezpośrednie rozmowy, a negocjacje w tej sprawie mają znajdować się w finałowym stadium. W związku z tym niewykluczone, że Phil Neville lada dzień zostanie przedstawiony jako nowy menedżer Interu Miami.

David Beckham i Phil Neville znają się doskonale z Akademii Manchesteru United, ze słynnego Class of 92′, a także z gry w ekipie „Czerwonych Diabłów”, z którą razem świętowali wiele sukcesów.

David Beckham po zakończeniu piłkarskiej kariery postanowił zająć się biznesem i zainwestować w różne branże. Jedną z nich jest oczywiście piłka nożna. Anglik został inwestorem i jednym z właścicieli nowego klubu MLS, Inter Miami, który od 2020 roku gra w amerykańskich rozgrywkach.

Z kolei Phil Neville po skończeniu piłkarskiej kariery zajął się trenerką. W ostatnim czasie prowadził reprezentację Anglii kobiet, a także został szkoleniowcem kadry Wielkiej Brytanii kobiet. Jednak już w kwietniu ubiegłego roku zapowiedział, że nie przedłuży swojego kontraktu, który obowiązuje do lipca 2021 roku. Z powodu pandemii Covid-19 przełożono też międzynarodowe imprezy piłkarskie, w związku z czym Neville prawdopodobnie nie poprowadzi już narodowej kadry kobiet.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze