Fabrizio Romano: transfer Fosu-Mensaha do Bayeru Leverkusen uzgodniony (aktualizacja)

MEN, Sky Sports, Twitter Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w ostatnich tygodniach przygotował nową umowę dla Timothy’ego Fosu-Mensaha, jednak Holender postanowił odrzucić ofertę aktualnego klubu. Według „MEN” duże zainteresowanie zawodnikiem przejawia niemiecki Bayer Leverkusen. Informację o odejściu zawodnika potwierdził Fabrizio Romano podczas swojej ostatniej rozmowy ze Sky Sports.

Jak podaje „MEN”, Fosu-Mensah jest o krok od przenosin do Bayeru Leverkusen. 23-latek miałby dołączyć do zespołu „Aptekarzy” na zasadzie transfery definitywnego, koszt całej transakcji wyniósłby około 1,5 miliona funtów. Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach Holender odrzucił ofertę nowego kontraktu od „Czerwonych Diabłów”.

W zeszłym sezonie Manchester United aktywował klauzulę przedłużenia umowy z zawodnikiem ze względu na duże zainteresowanie innych klubów. Te przejawiały takie ekipy jak Ajax oraz Hertha Berlin, które chciały ściągnąć Holendra jako wolnego zawodnika po wygaśnięciu kontraktu.

Fosu-Mensah najchętniej powróciłby do dawnego klubu, czyli Ajaksu Amsterdam. Jednak jak mówią źródła bliskie zawodnikowi ten scenariusz jest mało prawdopodobny.

Prawy obrońca przez cztery ostatnie lata wystąpił tylko trzykrotnie w wyjściowej jedenastce Manchesteru United. Jednak nazwisko Holendra cieszy się dość dobrą reputacją na kontynencie ze względu na swoje występy w dorosłej reprezentacji.

Ole Gunnar Solskjaer w miniony piątek potwierdził, że jego podopieczny może opuścić Manchester United. Jednak nadal nie wiadomo, czy odejdzie w tym miesiącu, czy latem.

– Nie jestem pewien co wybierze, może zostać albo wybrać drugą opcję i odejść – mówił Solskjaer.

– Nie gra wystarczająco dużo, więc pozwoliliśmy mu rozmawiać z innymi klubami, które chciałby pozyskać go jeszcze w styczniu. Nie jest to łatwe, kiedy masz tak wielu utalentowanych zawodników, ale nie możesz zapewnić wszystkim czasu na boisku. Jest teraz na takim etapie swojej kariery w którym musi poszukać odpowiedniego miejsca i grać tam.

– Może być to koniec stycznia albo lato. Ciężko pracuje, więc jest gotowy do gry w każdym klubie.

Plotki o odejściu Fosu-Mensaha potwierdził Fabrizio Romano podczas rozmowy ze stacją Sky Sports.

– Tak. Powinniśmy pamiętać o sytuacji z Fosu-Mensahem, zawodnik nie chciał przedłużyć kontraktu z Manchesterem United i w tym momencie rozmawia z Bayerem Leverkusen. Jest naprawdę blisko sfinalizowania swoich przenosin, więc potwierdzenie tego ruchu powinno być już kwestią czasu. Prawdopodobnie przeniesie się od razu z Manchesteru United do Leverkusen.

Fosu-Mesah został sprowadzony z Ajaksu w 2014 roku, jednak w Holandii grywał głównie jako środkowy pomocnik. W barwach „Czerwonych Diabłów” zadebiutował już w wieku 18 lat w meczu z Arsenalem, Holender został wtedy wystawiony na pozycji lewego obrońcy. Później Louis van Gaal wystawiał zawodnika głównie na prawej flance obrony w ramach ćwierćfinałów oraz półfinałów Pucharu Anglii. Holender w kampanii 2017-18 został wypożyczony do Crystal Palace, a po sezonie również odszedł na wypożyczenie, tym razem do Fulham.

Fabrizio Romano: transfer Fosu-Mensaha został uzgodniony (aktualizacja – 11.01.2021 r., godz. 18:45)

Jak przekazał Fabrizio Romano na swoim koncie na Twitterze, Manchester United i Bayer Leverkusen doszli do porozumienia ws. transferu Timothy’ego Fosu-Mensaha. Holendrem zainteresowany był także jego macierzysty klub, Ajax, ale 23-latek ostatecznie przeniesie się do Niemiec. Wszystkie szczegóły zostały już uzgodnione.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze