Mecz kadry U-18 z Salford City w FA Youth Cup przełożony

manutd.com Łukasz Pośpiech
Zmień rozmiar tekstu:

Informowaliśmy we wtorek, że już niedługo czeka nas wznowienie rozgrywek FA Youth Cup, w których ekipa młodych “Czerwonych Diabłów” miała zmierzyć się z rówieśnikami z Salford City. Miała, bo wiemy już, że mecz ten nie odbędzie się w planowanym terminie, a wszystkiemu winna pandemia Covid-19.

Zespół Neila Ryana przygotowywał się do starcia w 3. rundzie tegorocznej edycji tych rozgrywek i miało to być pierwsze spotkanie zespołu U-18 w 2021 roku. Teraz jednak wiemy, że mecz rozegrany zostanie później. W specjalnym oświadczeniu Football Association możemy przeczytać:

– Możemy potwierdzić naszą decyzję, by czasowo zawiesić FA Youth Cup 2020/21 i to, że przedyskutowaliśmy to z Departamentem Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu, a także klubami, biorącymi w nim udział.

– Zdrowie i dobrobyt zawodników i sztabów mają ogromne znaczenie i mamy zamiar wznowić narodowe rozgrywki, gdy tylko zakończy się narodowy lockdown ustalony przez rząd Zjednoczonego Królestwa przeciw Covid-19, a podróżowanie stanie się bezpieczniejsze.

– FA Youth Participation & Developement Commitee, które odpowiada za zarządzanie rozgrywkami, będzie kontynuowało ocenianie sytuacji i będzie informowało o jej rozwoju przy najbliższej możliwej okazji.

Manchester United ostatni raz świętował zwycięstwo w FA Youth Cup w 2011 roku, ale w ostatniej kampanii młodym piłkarzom Ryana udało się dotrzeć do półfinału, w którym ulegli 0:1 rówieśnikom z Chelsea.

Obecna kampania jest dla kadry U-18 Manchesteru United dosyć szczęśliwa – młodzi piłkarze Manchesteru United zajmują pierwsze miejsce w tabeli dywizji północnej rozgrywek Under-18 Premier League, a ich gra potrafi cieszyć oko. W klubie rosną w związku z tym duże nadzieje na zwycięstwo, po raz pierwszy od dekady, w rozgrywka FA Youth Cup.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze