Sir Alex Ferguson będzie gościem wydarzenia poruszającego problem demencji wśród byłych piłkarzy

manutd.com Marcin Polak
Zmień rozmiar tekstu:

Sir Alex Ferguson będzie gościem specjalnym panelu “Team Talk with Legends Live”, który zbiera fundusze na walkę z demencją.

Do ikony Manchesteru United dołączą menedżer Liverpoolu, Jurgen Klopp, były piłkarz i trener klubu z Anfield, sir Kenny Dalglish i selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate. Obowiązki gospodarza będzie pełnić Kelly Cates.

W tym tygodniu wydarzenie wesprze organizację Towarzystwo Alzheimera i ich program „Sport United Against Dementia” oraz organizację charytatywną „In The Game”.

Nobby Stiles cierpiał na demencję, zanim niestety zmarł w zeszłym roku, a u jego kolegi z czasów piłkarskiej kariery na Old Trafford, sir Bobby’ego Charltona, również została zdiagnozowana ta choroba.

– Jest to problem całego piłkarskiego społeczeństwa – powiedział niedawno sir Alex Ferguson w wywiadzie dla “Daily Mail”. – Jeff Astle, Martin Peters, Ray Wilson. W United Nobby i Bill Foulkes.

– To bardzo smutne. Bobby od jakiegoś czasu nie czuje się dobrze. Problem demencji dostrzeżono po śmierci Nobby’ego i diagnozie Bobby’ego. To są wielkie postacie, to musi dotrzeć do świadomości ludzi.

– Nie wiem, co robi Związek Zawodowych Piłkarzy, ale Związek Menedżerów Ligi jest zaniepokojony, a [ich prezes] Richard Bevan działa wspaniale.

– Musimy zobaczyć, co możemy zrobić, aby pomóc chorym – nalegał. – Ludzie związani z piłką są niejako zobligowani, by przyjrzeć się tej sytuacji. Ludzie tacy jak ja są to winni innym. Musimy sprawdzić, co jesteśmy w stanie zrobić.

Wydarzenie online odbędzie się w piątek 15 stycznia. Panel rozpocznie się o 20:00 i potrwa do 21:30. Bilet na to wydarzenie kosztuje 25 funtów.

Posiadacze biletów otrzymają ekskluzywne hasło do logowania się do dyskusji, a nawet zostaną zaproszeni do zadawania pytań, podczas gdy goście będą omawiać kluczowe kwestie związane z piłką nożną i bez wątpienia będą patrzeć w przyszłość na ważny mecz pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem United w weekend.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze